Wydawnictwa Wydawnictwa

back
Mieczysław Tomaszewski – Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne

Mieczysław Tomaszewski – Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne Mieczysław Tomaszewski – Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne

„Tom niniejszy, zatytułowany Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne, idzie śladem pierwszego, Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans, dopowiadając jego treść o wątki czekające na szersze rozwinięcie. Jednak, inaczej niż tamten, nie stanowi całości jednolitej. Powstawał – w wyniku nieustającej fascynacji fenomenem i paradoksem twórczości autora nokturnów i ballad – na przestrzeni minionego półwiecza.

[…] Nieskończenie obfita i zróżnicowana recepcja muzyki Chopina – poprzez lapidarne wypowiedzi słowne nierzadko celnie trafiające w istotę rzeczy – stała się pomocna przy akcentowaniu książki tej myśli przewodnich. Myśl naczelna wypowiedziana została już w tytule: uchwycić choć część tego, co w tej niepowtarzalnie zniewalającej muzyce – nieuchwytne” (Mieczysław Tomaszewski, z Posłowia)

Publikacja w redakcji merytorycznej Kamili Stępień-Kutery, współwydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Polskie Wydawnictwo Muzyczne, otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej ACADEMIA 2017.

 

Zapraszamy do sklepu NIFC


Galeria fotografii »
 
mini