Wydawnictwa Wydawnictwa

back
Fryderyk Chopin – Adam Czartkowski, Zofia Jeżewska

Fryderyk Chopin – Adam Czartkowski, Zofia Jeżewska Fryderyk Chopin – Adam Czartkowski, Zofia Jeżewska

Kolejne, siódme, wydanie biografii Chopina opartej na wspomnieniach, przekazach pamiętnikarskich, artykułach prasowych i korespondencji. Opracowanie, komentarze i przypisy autorstwa Piotra Mysłakowskiego i Ewy Sławińskiej-Dahlig.

Biografia ta jest jedną z nielicznych książek o Chopinie, które wzbudziły tak duże zainteresowanie wśród czytelników, należała do bestsellerów i niewątpliwie przyczyniła się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o kompozytorze. Ma formę swoistego reportażu opartego na wspomnieniach, przekazach pamiętnikarskich, artykułach prasowych oraz korespondencji. Jest dobrym materiałem źródłowym i doskonałą lekturą. Autorzy umiejętnie przeplatają cytowane fragmenty własnymi komentarzami, nadając tekstowi płynność i zachowując obiektywny przekaz wiedzy biograficznej.

Obecne wydanie uwzględnia ostatnie prace rzucające nowe światło na fakty, o których piszą Adam Czartkowski i Zofia Jeżewska. Dzięki temu oraz aktualnej bibliografii, licznym ilustracjom i aneksom czytelnik otrzymuje nie tylko doskonałą lekturę, ale także najnowszą porcję wiedzy o Chopinie.

Książka wydana wspólnie z Państwowym Instytutem Wydawniczym.

Zapraszamy do sklepu NIFC


Zapraszamy do sklepu