Wydawnictwa Wydawnictwa

back
Żelazowa Wola. Dzieje Domu Chopina – Mariola Wojtkiewicz (wersja angielska)

Żelazowa Wola. Dzieje Domu Chopina – Mariola Wojtkiewicz (wersja angielska) Żelazowa Wola. Dzieje Domu Chopina – Mariola Wojtkiewicz (wersja angielska)

Publikacja poświęcona Żelazowej Woli autorstwa Marioli Wojtkiewicz przygotowana w języku angielskim.

Historia Żelazowej Woli związana jest nierozerwalnie z Fryderykiem Chopinem. To miejsce, gdzie polski kompozytor przyszedł na świat prawie 200 lat temu. I choć Chopinowie przenieśli się na stałe z Żelazowej Woli do Warszawy, gdy Fryderyk był jeszcze niemowlęciem, cała rodzina regularnie tam powracała przy okazji wakacji, a nawet świąt. Na temat Żelazowej Woli powstało wiele różnych opracowań. Jednak większość z nich nie była oparta na gruntownych badaniach źródłowych lub traktowała temat selektywnie. Stąd w literaturze rozprzestrzeniły się fałszywe informacje, nieświadomie powtarzane przez kolejnych autorów.

Książka Marioli Wojtkiewicz pt. „Żelazowa Wola. Dzieje Domu Chopina” po raz pierwszy porządkuje historię tego miejsca od momentu zakupienia majątku przez Ludwikę Skarbek aż do czasów współczesnych. Autorka bazując na zachowanych dokumentach, starała się zweryfikować i wyjaśnić niektóre błędne przekazy oraz wnioski istniejące w społecznej świadomości do dzisiaj, wzbogacając treść o wiele nowych szczegółów i ustaleń. Książka napisana przystępnym językiem i wzbogacona licznymi ilustracjami przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców.

Zapraszamy do sklepu NIFC


Zapraszamy do sklepu