Wydawnictwa Wydawnictwa

back
NIFCCD 055 Zarębski, Lutosławski, Moniuszko - I,Culture Orchestra

NIFCCD 055 Zarębski, Lutosławski, Moniuszko - I,Culture Orchestra NIFCCD 055 Zarębski, Lutosławski, Moniuszko - I,Culture Orchestra

Najnowsza płyta w serii „Koncerty zatrzymane w czasie" to rejestracja koncertu, który odbył się 13 sierpnia 2017 roku w ramach organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina festiwalu „Chopin i jego Europa". 

I, Culture Orchestra pod dyrekcją Andrey'a Boreyki wykonała wówczas Koncert na orkiestrę Witolda Lutosławskiego, Tańce galicyjskie Juliusza Zarębskiego oraz Mazura z Halki Stanisława Moniuszki. 3 Tańce galicyjskie Juliusza Zarębskiego zinstrumentowane na orkiestrę symfoniczną przez Franza Liszta publikowane są po raz pierwszy w historii światowej fonografii. 

I, Culture Orchestra to międzynarodowy zespół młodych muzyków, których rosnący poziom wykonawstwa doceniają melomanii, dziennikarze, eksperci i wybitni soliści. Powstaniu orkiestry przyświecała idea solidarności oraz postulat budowania mostów ponad podziałami kulturowymi i politycznymi. Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 rok projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. 

Andrey Boreyko należy do najwyżej cenionych współcześnie dyrygentów, regularnie współpracując ze znakomitymi orkiestrami z całego świata. 

„Koncert zatrzymane w czasie" - seria „czerwona", ciesząca się popularnością i uznaniem krytyki, to niezapomniane koncerty w ramach festiwalu „Chopin i jego Europa", zachowane w najwyższej jakości nagraniach live. Wybitne interpretacje, magia chwili, którą możemy przeżyć raz jeszcze.

Zrealizowano we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza

Zapraszamy do Sklepu NIFC


Galeria fotografii »
 
mini