Wydawnictwa Wydawnictwa

back
NIFCCD 613 Miroslav Kultyshev Ballada f-moll, Barkarola, Polonez-fantazja, Mazurki op. 30

NIFCCD 613 Miroslav Kultyshev Ballada f-moll, Barkarola, Polonez-fantazja, Mazurki op. 30 NIFCCD 613 Miroslav Kultyshev Ballada f-moll, Barkarola, Polonez-fantazja, Mazurki op. 30

Kolejna płyta z Błękitnej Serii - jednego z kilku fonograficznych cykli wydawniczych, realizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Błękitna Seria to muzyczne portrety najciekawszych osobowości  XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbył się w 2010 roku. Płyty, zawierające wybrane nagrania z przesłuchań konkursowych, koncertów laureatów i prób, pokazują talent, dojrzałość i artystyczną indywidualność młodych muzyków.

Miroslav Kultyshev urodził się 1985 roku w Leningradzie. Absolwent średniej Szkoły Muzycznej przy Konserwatorium Petersburskim, jest obecnie studentem Konserwatorium Państwowego w Petersburgu, w klasie prof. A. M. Sandlera. Karierę koncertową rozpoczął już w wieku 6 lat, a zaledwie cztery lata później zadebiutował w Wielkiej Sali Filharmonii Petersburskiej. Wyróżniany na wielu konkursach, jest zwycięzcą XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Piotra Czajkowskiego z 2007 roku. Regularnie występuje w Rosji i poza jej granicami, koncertując m.in. w tak ważnych ośrodkach muzycznych, jak wiedeńska Musikverein, salzburskie Mozarteum, Lincoln Center [Avery Fisher Hall] w Nowym Jorku i Suntory Hall w Tokio.

Na płycie znalazły się następujące utwory Fryderyka Chopina:

Ballada f-moll op. 52
Etiuda F-dur op. 10 nr 8
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Polonez fis-moll op. 44
Nokturn As-dur op. 32 nr 2
Walc As-dur op. 42
Barkarola Fis-dur op. 60
Polonez-Fantazja As-dur op. 61
Mazurki op. 30

  • nr 1 c-moll
  • nr 2 h-moll
  • nr 3 Des-dur
  • nr 4 cis-moll

Impromptu Ges-dur op. 51
Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66 [WN 46]


Zapraszamy do sklepu