Wydawnictwa Wydawnictwa

back
NIFCCD 049 Chopin. Scherzo E-dur op. 54, Nokturny Mazurki, Ballada g-moll op. 23 - Garrick Ohlsson

NIFCCD 049 Chopin. Scherzo E-dur op. 54, Nokturny Mazurki, Ballada g-moll op. 23 - Garrick Ohlsson NIFCCD 049 Chopin. Scherzo E-dur op. 54, Nokturny Mazurki, Ballada g-moll op. 23 - Garrick Ohlsson

Garrick Ohlsson, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku, jeden z największych współczesnych chopinistów, uhonorowany podczas sierpniowego festiwalu Chopin i jego Europa w 2018r. Złotym Medalem Gloria Artis, nagrał dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dwa recitale chopinowskie: na fortepianie współczesnym i historycznym. Ten sam program w dwóch wersjach dźwiękowych.


To już czwarty taki podwójny album Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - po nagraniach Dang Thai Sona (Nokturny), Wojciecha Świtały (Ballady) i Krzysztofa Jabłońskiego (Etiudy) - o niezwykłych walorach poznawczych, pozwalający wrażliwemu odbiorcy przekonać się o szczególnym pięknie dawnych instrumentów w konfrontacji z ich współczesną wersją. Najnowsze nagrania Garricka Ohlssona zbliżają nas do Chopina na dwa odmienne sposoby, w obydwu przypadkach z najwyższym znawstwem jego muzyki.

Garrick Ohlsson wybrał do nagrania charakterystyczne dla Chopina gatunki - balladę, nokturny, scherzo, mazurki. Artysta zagrał na fortepianie marki Erard z 1849r.


Zapraszamy do sklepu