Wydawnictwa Wydawnictwa

back
NIFCCD 012. 2 Scherza, Nokturny, Mazurki, Polonez es-moll op. 26 nr 2 - Dina Yoffe

NIFCCD 012. 2 Scherza, Nokturny, Mazurki, Polonez es-moll op. 26 nr 2 - Dina Yoffe NIFCCD 012. 2 Scherza, Nokturny, Mazurki, Polonez es-moll op. 26 nr 2 - Dina Yoffe

„The Real Chopin” – pierwsza seria fonograficzna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, prezentująca, pierwszy raz w historii światowej fonografii, dzieła wszystkie Chopina na instrumentach z epoki, wysoko ceniona przez międzynarodową krytykę, nagrodzona kilkakrotnie prestiżową nagrodą Diapason d’Or. Kolejne albumy zarejestrowali znakomici polscy i zagraniczni pianiści o światowej renomie.

Poszczególne albumy tworzące kompletne wydanie dzieł wszystkich Chopina w unikatowych wykonaniach na instrumentach historycznych dostępne są pojedynczo, a także w postaci specjalnie przygotowanej kolekcji 21 płyt opatrzonych zbiorczym komentarzem autorstwa Bohdana Pocieja.

Seria ma charakter otwarty: kolejne albumy realizowane będą przez znakomitych artystów, którzy przedstawiać będą wybrane przez siebie utwory Chopina.

Dina Yoffe – łotewska pianistka, laureatka Konkursu Chopinowskiego w 1975 roku – jest cenioną na świecie solistką i kameralistką. W sierpniu 2011 roku ukaże się druga płyta artystki w serii „The Real Chopin”, na której znajdą się utwory Chopina nagrane wspólnie z synem, Danielem Vaymanem. Po raz pierwszy w serii pojawi się Grand Duo Concertant w wersji na 4 ręce op. 15 w XIX-wiecznym opracowaniu Friedricha Mockowitza. Po raz pierwszy w historii fonografii nagrany zostanie na historycznym instrumencie Koncert fortepianowy f-moll w wersji na fortepian solo.

Nagrania dokonano w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w dniach 2–22 sierpnia 2008.

Wydawca: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, 2009

Zapraszamy do sklepu NIFC
Zapraszamy do sklepu Amazon