Wydawnictwa Wydawnictwa

back
Sonata op. 58, autograf edycyjny (Biblioteka Narodowa, Warszawa)

Sonata op. 58, autograf edycyjny (Biblioteka Narodowa, Warszawa) Sonata op. 58, autograf edycyjny (Biblioteka Narodowa, Warszawa)

Pierwszy wolumin serii Dzieła Chopina. Wydanie faksymilowe to autograf edycyjny Sonaty h-moll op. 58, przechowywany w Bibliotece Narodowej w Warszawie pod sygnaturą Mus. 232 Cim. Jest to pierwsze, oparte na oryginalnych fotografiach rękopisu, wydanie faksymilowe tego autografu.

Wolumin zawiera wierną kopię autografu oraz komentarz źródłowy autorstwa prof. Ireny Poniatowskiej i dr hab. Zofii Chechlińskiej, opublikowany w sześciu językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i japońskim.

Rękopis Sonaty h-moll jest autografem edycyjnym, który stanowił podstawę niemieckiego pierwodruku tego utworu, opublikowanego przez firmę Breitkopf & Härtel w Lipsku w lipcu 1845 r. Tekst muzyczny zapisany jest w sposób staranny i czytelny, zawiera stosunkowo niewielką liczbę poprawek, skreśleń i zmian. Sonata h-moll jest trzecią w szeregu czterech sonat Chopina, ale ostatnią z jego sonat fortepianowych; powstała w latach czterdziestych w okresie najbardziej dojrzałego stylu kompozytora.

Zapraszamy do sklepu NIFC
Zapraszamy do sklepu Amazon


Zapraszamy do sklepu