EDUKACJA EDUKACJA

Publikacje dla dzieci Publikacje dla dzieci

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w ramach działalności edukacyjnej publikuje książki i słuchowiska przeznaczone dla najmłodszych odbiorców i ich rodziców. Bogato ilustrowane publikacje stanowią doskonałe źródło wiedzy o życiu i twórczości Chopina przekazywanej dzieciom w atrakcyjnej, ciekawej formie.

więcej »

news Co tu jest grane? - Anna Czerwińska-Rydel
Niezwykła książka autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel, opatrzona ilustracjami Katarzyny Boguckiej - podróż po świecie form muzycznych porównywanych do ciast i ciasteczek. więcej »


news Zdrów chłopczyna
Zdrów chłopczyna to młodzieńczy utwór wierszowany Fryderyka Chopina z ilustracjami Bohdana Butenki, wybitnego polskiego rysownika, ilustratora i grafika. więcej »


news Wszystko gra - Anna Czerwińska-Rydel
Fascynująca książka wprowadzająca najmłodszych czytelników w magiczny świat orkiestry i grających w niej instrumentów. więcej »


news Tajemnicze dźwięki - Anna Czerwińska-Rydel
Wciągająca, wzruszająca, pełna humoru - i wiedzy - książka o dzieciach, potrzebie bliskości i marzeniach, które mogą się spełnić a muzyka i instrumenty okazują się lekarstwem na samotność, lęk i odrzucenie. więcej »


news Moja babcia kocha Chopina - Anna Czerwińska-Rydel
Wyjątkowa, urzekająca lekkością, humorem i ciepłem książka Anny Czerwińskiej-Rydel. więcej »


news Armaty ukryte w kwiatach - Lene Mayer-Skumanz
Pełna humoru opowieści o życiu Fryderyka Chopina wraz z płytą z utworami kompozytora więcej »


news Chopin i jego muzyka - Barbara Smoleńska-Zielińska
Pięknie ilustrowana książka poświęcona życiu i twórczości Chopina oraz epoce, w której powstawały jego dzieła. więcej »


news Menu Chopinowskie
Wyjątkowe wydawnictwo dla dzieci: "dania Chopinowskie" w postaci muzyki przeplatanej wierszykiem Michała Rusinka czytanym przez Zbigniewa Zamachowskiego. Nagrania pochodzą z serii "The Real Chopin" Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. więcej »


news Muzyka Pana Chopina - Wanda Chotomska
Książka z płytą ze znakomitymi nagraniami utworów Chopina – to szansa na poszerzenie wiedzy o kompozytorze i zaznajomienie się z jego twórczością. więcej »


news Muzyka Pana Chopina (audiobook) - Wanda Chotomska
Niezwykłe słuchowisko powstałe na motywach książek Wandy Chotomskiej skupione wokół młodzieńczych lat życia Chopina – opowiada o jego rodzicach, dworku w Żelazowej Woli, o dorastaniu w Warszawie i szybkim rozkwicie talentu muzycznego. więcej »


news Jaśnie Pan Pichon - Anna Czerwińska-Rydel
Książka o dzieciństwie i młodości Chopina pełna żywych dialogów, barwnych opisów i pięknych ilustracji autorstwa Józefa Wilkonia. więcej »


news Mały Chopin - Michał Rusinek
Wierszowana opowieść o życiu Chopina - najnowsza na polskim rynku publikacja chopinowska skierowana do dzieci. więcej »


news FRYDERYK CHOPIN i jego świat - Eliza Piotrowska
Piękna książeczka dla dzieci opisująca miejsca związane z Chopinem. więcej »


news "Frycek w Szafarni"
Edukacyjny folder z płytą z muzyką Chopina i listami kompozytora z Szafarni czytanymi przez Zbigniewa Zamachowskiego. więcej »

Zapraszamy do sklepu