Aplikacje multimedialne Aplikacje multimedialne

back
Śladami wielkich kompozytorów

Śladami wielkich kompozytorów Śladami wielkich kompozytorów

Podążaj śladami wielkich kompozytorów. Tylko w jednej aplikacji aż 5 przewodników zawierających biogramy 350 osób oraz opisy 370 miejsc związanych z Chopinem, Tellefsenem, Griegiem, Nordheimem i Lutosławskim. Jest to doskonałe kompendium wiedzy o osobach i otoczeniu, które ukształtowało i wpłynęło na osobowość twórczą tych wielkich kompozytorów. Aplikacja umożliwia odbycie podróży odkrywającej związki polskiej i norweskiej kultury muzycznej.

Przewodnik „Wielcy kompozytorzy” zawiera miejsca ułożone w trasy miejskie i lokalne. Opisy wzbogacone są ikonografią współczesna i historyczną. Użytkownik ma możliwość przeszukiwania katalogu miejsc i osób według jednej z wielu kategorii, a funkcja nawigacji  pozwoli dotrzeć do wybranego punktu. Dzięki trybowi pracy w tle, aplikacja powiadomi użytkownika o pobliskim miejscu związanym z kompozytorem.

Aplikacja została sfinansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych w ramach realizacji przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina projektu Pomiędzy narodową tożsamością a wspólnotą kultur: od Chopina i Tellefsena do XXI wieku.

Aplikacja dostępna w wersji na www oraz na smartfony z systemem Android oraz iOS.


Galeria fotografii »
 
mini mini
mini mini
mini mini
mini mini
mini