Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego

Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego
O Konkursie

O Konkursie O Konkursie

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza do udziału w konkursie na identyfikację wizualną XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Oprawa graficzna jednego z najstarszych konkursów muzycznych na świecie od zawsze wzbudzała spore zainteresowanie. Wraz z jego pierwszą edycją w 1927 roku narodziła się idea plakatu chopinowskiego, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Jej istotą jest połączenie elementu typograficznego z symboliką odnoszącą się zarówno do osoby Fryderyka Chopina, jak i do wieloletniej tradycji Konkursu Chopinowskiego.

W konkursie graficznym uczestniczyć może każdy, kto w dniu ogłoszenia konkursu (tj. 19 stycznia 2017 roku) ukończył 18 lat. Konkurs przebiega w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia formularzu zgłoszenia oraz grafiki w formacie i technice plakatu B1, spełniającej wymagania zawarte w Regulaminie Konkursu, do dnia 10 maja 2017 roku. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowane prace nie więcej niż 3 uczestników. Uczestnicy drugiego etapu są zobowiązani natomiast do przekazania Organizatorowi, do dnia 30 czerwca2017 roku wszystkich elementów identyfikacji wizualnej XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, wymienionych w Regulaminie. Zwycięzcę, a tym samym identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego, poznamy 17 lipca 2017.

W Konkursie przewidziano następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 30 000 zł
  • II nagroda w wysokości 10 000 zł
  • III nagroda w wysokości 7 000 zł

Zapraszamy do udziału.
Regulamin i formularz zgłoszenia dostępne na stronie: www.pl.chopin.nifc.pl/grafika

 

Kontakt:

 e-mail: grafika@nifc.pl,  tel.: [+48] 22 44 16 191, w godz. 9-16.

***

Zmiany wprowadzone w dn. 4 kwietnia 2017.


Galeria fotografii »
 
mini