AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
Koncert w 165. rocznicę śmierci Chopina

Koncert w 165. rocznicę śmierci Chopina Koncert w 165. rocznicę śmierci Chopina

W ramach obchodów 165. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, 17 października w Bazylice św. Krzyża w Warszawie zabrzmi Requiem Mozarta. W tym roku Mszę żałobną wykonają uczestnicy Akademii Operowej, Chór Filharmonii Narodowej oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Zapraszamy!

Koncerty w rocznicę śmierci, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje już od 2006 roku, zawsze 17 października, w dzień śmierci Fryderyka Chopina. Ich program nawiązuje do uroczystości pogrzebowej Kompozytora, która odbyła się w kościele św. Magdaleny w Paryżu 30 października 1849 roku i podczas której, zgodnie z jego życzeniem, zabrzmiało Requiem Mozarta.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku Requiem usłyszymy we wnętrzu Bazyliki św. Krzyża, w miejscu gdzie spoczywa serce kompozytora.
Tym razem interpretacji mozartowskiego arcydzieła podejmą się uczestnicy Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej: Adriana Ferfecka (sopran), Wanda Franek (alt), Piotr Maciejowski (tenor) oraz Krzysztof Bączyk (bas). Młodym wokalistom towarzyszyć będą Chór Filharmonii Narodowej oraz Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka.
Organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Współorganizatorzy: Filharmonia Narodowa, Program Drugi Polskiego Radia.

 

17 października, godz. 20.00

Wolfgang Amadeusz Mozart
Requiem d-moll KV 626

Adriana Ferfecka - sopran
Wanda Franek - alt 
Piotr Maciejowski - tenor
Krzysztof Bączyk - bas

Chór Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski – przygotowanie chóru
Polska Orkiestra Radiowa
Jerzy Maksymiuk – dyrygent

Bazylika św. Krzyża, ul. Krakowskie Przemieście 3
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

09 października 2014