EDUKACJA EDUKACJA

V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

Zwycięzcy V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie - kategoria do 12 roku życia:

I miejsce Dorota Lepionka

II miejsce Łucja Wróblewska

III miejsce Zofia Krupińska

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

19 i 20 listopada 2015 roku odbędzie się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie przeznaczony dla młodzieży do lat 17, uczniów szkół powszechnych. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina oraz ukazanie znaczenia jego twórczości dla kultury i dziedzictwa narodowego.

Konkurs ma zachęcić nauczycieli szkół powszechnych do włączenia w proces nauczania treści związanych z Fryderykiem Chopinem oraz uaktywnić środowiska szkolne w zakresie edukacji muzycznej i obalić powszechne mity związane z osobą kompozytora. Ma on także służyć upowszechnieniu wizerunku Chopina jako człowieka utalentowanego również w wielu różnych pozamuzycznych aspektach, tj. Fryderyk jako komik, grafik, literat, redaktor, lingwista.

Konkurs podzielony będzie na dwie kategorie wiekowe:

  • 19 listopada - I kat. do 12 roku życia (rok ur. 2003)
  • 20 listopada - II kat. 13-17 lat (lata ur. 2002-1997)

Termin zgłoszeń upływa 9 listopada 2015.

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że decyzją Dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dr Artura Szklenera V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy w II kategorii wiekowej 13-17 lat (lata ur. 2002-1997), ze względu na niewystarczającą liczbę zgłoszonych uczestników, został odwołany. Jednocześnie informujemy, że konkurs w I kategorii wiekowej do 12. roku życia (rok ur. 2003) odbędzie się 19 listopada.