KONCERTY KONCERTY

back

28 marca 2019 Piotr Kozłowski 28 marca 2019 Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski urodził się w 1994 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie ukończył studia solowe u prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz dra Ramiro Sanjinesa. W ramach stypendium programu Erasmus+ uczył się u prof. Avedisa Kouyoumdjiana w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Obecnie studiuje kameralistykę fortepianową w Warszawie pod okiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej oraz prof. Piotra Palecznego.

Doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich profesorów jak: Kevin Kenner, Willem Brons, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński, Konrad Skolarski, Tobias Koch, Gottlieb Wallisch oraz Vladimir Slobodyan podczas kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą.

Koncertował w Polsce, Austrii, Niemczech, Norwegii, Danii i we Włoszech. W 2014 roku wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą Piotra Staniszewskiego. Jest laureatem I nagrody na III Polsko-Niemieckim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu (2006), finalistą konkursu Young Talents&Orchestra – 3rd International Competition for Pianist and Violinists Citta di Barlassina (Włochy, 2015), gdzie wystąpił z towarzyszeniem Bacau Michail Jora Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Ovidiu Balan. Wraz z zespołem Armando Piano Quartet został nagrodzony w 2016 roku IV nagrodą na Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy, a w 2017 roku tytułem wicemistrza Turnieju Mistrzów w tym samym konkursie.

Otrzymywał stypendium rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w latach 2015/16, 2016/17 oraz 2017/18. Podczas koncertu dyplomantów UMFC w 2018 roku wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Program:
Karol Szymanowski – Szeherazada z cyklu Maski op. 34
Fryderyk Chopin – 24 Preludia op. 28