Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Leonora  Armellini

Leonora Armellini

Leonora  Armellini

*25 VI 1992 Padwa

Leonora Armellini – włoska pianistka urodzona w 1992 roku w Padwie, laureatka wielu włoskich konkursów pianistycznych, w których udział brała od szóstego roku życia. Lekcje fortepianu rozpoczęła w wieku czterech lat pod okiem Laury Palmieri. Absolwentka Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie w klasie Sergia Perticaroliego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez L. Zilberstein w Hochschule für Musik und Theater in Hamburg.

W swoim dorobku artystycznym ma ponad 250 występów publicznych we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Francji i USA, gdzie wystąpiła w Carnegie Weill Recital Hall, New York.

Jako solistka koncertowała z wieloma znanymi orkiestrami takimi jak m.in. Kronstadt Philharmonic, Orkiestra Filharmonii w Turynie, Orkiestra Kameralna z Kijowa i Ukraińska Orkiestra Narodowa. Współpracowała z takimi dyrygentami jak Alexander Rabinovich-Barakowsky, Claudio Scimone, Zoltan Pesko i Anton Nanut.

Artystka ma w repertuarze utwory Mozarta, Haydna, Mendelssohna, Schumanna, Chopina i Gershwina.

W 2011 roku artystka wystąpiła w Warszawie podczas festiwalu "Chopin i jego Europa". 

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Nagrania dostępne na oficjalnej stronie konkursu: http://konkurs.chopin.pl

 


 
Leonora Armellini w Youtube:
Armellini Leonora  Polonez-fantazja As-dur
Wyświetleń: 1665
12345
13:34
Armellini Leonora  Scherzo in E major, Op. 54

Nagranie z 16 Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego

Wyświetleń: 443
12345
11:41

Wg kategorii: