Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Justyna Galant-Wojciechowska

Justyna Galant-Wojciechowska

Justyna Galant-Wojciechowska

Justyna Galant - studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 1993 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu im. Miłosza Magina w Paryżu. W tym samym roku brała udział w Koncercie Roku w Warszawie poświęconym Witoldowi Lutosławskiemu. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Rządu Francuskiego. W roku 1995 ukończyła studia pianistyczne w Paryżu w Ecole Normale de Musique pod kierunkiem prof. Victorii Melki. W latach 1996-1998 studiowała w Konserwatorium für Musik und Theater w Bernie w klasie fortepianu Tomasa Herbuta i kameralistyki Eriki Radermacher. Brała udział w wielu mistrzowski kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem Tatiany Shebanowej, Haliny Czerny-Stefańskiej i Rudolfa Buchbindera w Zurichu.

Już podczas studiów pianistka koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji.

Justyna Galant występuje nie tylko jako solistka, ale także kameralistka m.in. w duecie fortepianowym z mężem Filipem Wojciechowskim. W maju 2001 roku duet dokonał nagrania płyty z koncertu w Berlinie dla niemieckiej wytwórni "Sächsische Tonträger", na której obok utworów J.Ch. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina znalazło się Divertimento Miłosza Magina dedykowane obojgu artystom.

W 2002 roku artystka założyła trio fortepianowe "Drei Engel", które także nagrało płytę, stanowiącą rejestrację koncertu w Berlinie w czerwcu 2002.

Wspólnie z zespołem jak i solo i w duecie Justyna Galant koncertuje w kraju i za granicą między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Finlandii.


 

Wg kategorii: