Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Kamil Pacholec

Kamil Pacholec

Kamil Pacholec

Urodził się w 1998 roku w Kielcach. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod kierunkiem mgr. Małgorzaty Kowalskiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Świtały.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Nagrody Grand Prix oraz I miejsca w XVII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (2012), I miejsca w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2014), I miejsca w V Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2014), I miejsca i Nagrody za Najlepszą interpretację utworu współczesnego w XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Gorlitz (2015), Grand Prix w VIII Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie (2015), III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Cesara Francka w Kraainem/Brukseli (2015), Grand Prix i nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina w XIV Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny -Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2016). Jest laureatem I miejsca oraz nagród za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina i najlepsze wykonanie koncertu w 47 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach w 2016 roku.

Wielokrotnie występował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Lwowską Orkiestrą „Wirtuozi Lwowa" oraz Akademicką Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego.

Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, w tym: Andrzeja Jasińskiego, Katarzynę Popową - Zydroń, Ewę Pobłocką, Arie Vardiego, Ives Henry'ego, czy Phillipe'a Raskin'a.

Trzykrotnie otrzymywał nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie", nagrodę „Nadzieje Kielc", stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz stypendium Centrum Edukacji Artystycznej. Za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2014/2015 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2016 stypendium Prezesa Rady Ministrów. W 2016 roku został zaproszony do udziału w programie TVP Kultura „Młody Muzyk Roku 2016". Od 2016 roku jest objęty programem promocji Młodych Talentów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.


 

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini