Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Kałduński Adam

Kałduński Adam

Kałduński Adam

Adam Kałduński pochodzi z Gdańska. W 2015 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego, w klasie fortepianu Mariusza Trzebniaka. Obecnie kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej, pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń oraz Jerzego Sulikowskiego.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: w Warszawie, Bydgoszczy, Szafarni, Koninie, Augustowie, a także w Niemczech i na Białorusi. Na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018) zdobył II nagrodę, a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Tamàs Ungar, czy Dina Yoffe.

Pianista chętnie występuje solo, jak i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. 

Był stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zaś aktualnie otrzymuje stypendium Rektora dla najlepszych studentów.


 

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini