Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Elżbieta  Bilicka

Elżbieta Bilicka

Elżbieta  Bilicka

Elżbieta Bilicka - Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w ognisku muzycznym, a od 1999 kontynuowała ją przez 12 lat w Szkole Muzycznej I i II ST. w Słupsku pod kierunkiem mgr Lucyny Jackowskiej-Brzóski. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Elżbieta Bilicka uczestniczyła w wielu kursach pianistycznych, współpracując m.in. z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Iriną Rumiancewą, prof. Michaiłem Voskresenskim i prof. Diną Yoffe. Mając 10 lat zagrała po raz pierwszy z Orkiestrą Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica", z którą wystąpiła jeszcze trzykrotnie.

Brała udział w pianistycznych konkursach regionalnych, krajowych i międzynarodowych, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody. Najważniejsze z nich to: 3. miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha (Gorzów Wielkopolski 2006), 2. miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży (Szafarnia 2008), wyróżnienie w VI Konkursie Pianistycznym Uczniów Szkół Muzycznych II st. EPTA Poland (Kraków 2009), 6. miejsce w VI  Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin In Memoriam" oraz nagroda specjalna za najlepszą interpretację Nokturnu (Varna, Bułgaria, 2010), Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2012).


 

Wg kategorii: