Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres

Agnieszka Kawula

Agnieszka Kawula

Agnieszka Kawula - Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu Laury Osyczki. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej.

Uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m. in. w 1999 r. I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze, w 2000 roku  III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów w Głubczycach. W 2004 r. zajęła II miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II st. w Krakowie, a rok później również II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Per aspera ad astra" w Kielcach. W 2006 r. otrzymała wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Narvie (Estonia) i III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "EPTA" w Krakowie.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów i podopieczna Funduszu na Rzecz Dzieci.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich pracując m.in. z prof. Aleksiejem Orłowieckim, Krzysztofem Jabłońskim, Lee Kum Singiem, Katarzyną Popową - Zydroń, Tamasem Ungarem, Johnem Perry'm, Gyorgym Nadorem, Bruno Canino.

Koncertowała w wielu miastach Polski, m.in. na Zamku Królewskim w Niepołomicach, w Busku-Zdroju, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Wawelu w Krakowie, a także w Kanadzie podczas warsztatów mistrzowskich Morningside Music Bridge i w Gruzji na festiwalu „Chopin days" w 2008 roku. Ma na swoim koncie dwukrotny udział w audycji radiowej dla Radio Kraków, nagrywając utwory Fryderyka Chopina: „Chopin i inspiracje" (2010). W 2011 roku dała dwa recitale chopinowskie w Żelazowej Woli w ramach cyklu „Prezentacje". Koncertuje również jako kameralistka w duecie z wiolonczelą.


 

Wg kategorii: