Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Miroslav Kultyshev

Miroslav Kultyshev

Miroslav Kultyshev

*21 VIII 1985 Leningrad

Urodził się 21 sierpnia 1985 r. w Leningradzie. Absolwent klasy Alexandra Sandlera w Konserwatorium w Sankt Petersburgu. Obecnie odbywa studia podyplomowe w tej uczelni. Zwycięzca XIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego (2007). Zdobył wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym in. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010).

Brał udział w licznych międzynarodowych festiwalach muzycznych w Rosji, Niemczech, na Elbie, w Chorwacji, Finlandii, a także w Polsce w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.

Występował w słynnych salach koncertowych, m.in. Grosser Saal wiedeńskiego Musikverein, Mozarteum w Salzburgu, Concertgebouw w Amstertamie, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Nowym Jorku. Jako solista koncertował z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych pod batutami znanych dyrygentów: Valerego Gergieva, Vladimira Ashkenazy'ego, Alexandra Dmitrieva i wielu innych. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Nagrania dostępne na oficjalnej stronie konkursu: http://konkurs.chopin.pl


 
Miroslav Kultyshev w Youtube:
Kultyshev Miroslav Barcarolle,
Wyświetleń: 3253
12345
08:21
Kultyshev Miroslav Waltz in A flat major,

Nagranie z St. Petersburga z 2008 roku.

Wyświetleń: 7168
12345
05:08

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini mini
mini mini
mini mini