Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Aimi Kobayashi

Aimi Kobayashi

Aimi Kobayashi

*23 VIII 1995 Ube

Wyróżniona na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015).

Urodziła się w 1995 roku w Ube w prefekturze Yamaguchi. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w wieku 3 lat.

W 2001 roku została finalistką Konkursu Fortepianowego PTNA (Japońskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej), jednego z największych światowych konkursów. W czterech kolejnych edycjach tego konkursu Kobayashi awansowała do finału.

Od ósmego roku życia była uczennicą Yuki Ninomiya, a obecnie studiuje w Curtis Institute of Music w Filadelfii. W Japonii zadebiutowała z orkiestrą w Kyushu w wieku 7 lat, a na scenie międzynarodowej z recitalem 2 lata później. Po kilku latach nagrała dla EMI upamiętniającą ten recital płytę i wystąpiła w Suntory Hall jako najmłodsza artystka w historii tej estrady. Koncertowała m.in. z Orkiestrą XVIII Wieku pod dyrekcją Fransa Brüggena, zespołem kameralnym Moscow Virtuosi pod batutą Vladimira Spivakova. Od wczesnych lat zdobywa laury na konkursach pianistycznych. Jest m.in. trzykrotną finalistką japońskiej edycji Konkursu PTNA (Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej). Do ostatnich jej sukcesów w tej dziedzinie należy Nagroda w Konkursie dla Młodych Pianistów im. Giny Bachauer w Salt Lake City. Wystąpiła w Carnegie Hall, Salle Cortot w Paryżu, Opera City w Tokio i Filharmonii Krakowskiej, a jej koncerty były niejednokrotnie transmitowane przez japońskich i światowych nadawców. Wystąpiła też na żywo na antenie japońskiej stacji NHK. Jej dorobek płytowy obejmuje już kilkanaście pozycji z muzyką Chopina, Bacha, Beethovena i Schumanna.

W 2009 roku artystka wystąpiła w Warszawie podczas festiwalu "Chopin i jego Europa".

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Nagrania dostępne na oficjalnej stronie konkursu:http://pl.chopincompetition2015.com 


 

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini mini
mini mini
mini