Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Sa Chen

Sa Chen

Sa Chen

*21 XI 1979 Henan

Sa Chen – laureatka IV nagrody XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Sa Chen naukę gry na fortepianie odbyła pod kierunkiem prof. Dan Zhaoyi w Konserwatorium Muzycznym w Sichan (1991-1995) oraz w Wyższej Szkole Sztuki w Shenzhen u tego samego profesora (1995-1997). Następnie wyjechała do Londynu na studia pianistyczne w Guildhall School of Music and Drama u Joan Havill (1997-2000).

Sa Chen mając piętnaście lat po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie muzycznym (Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Pekinie, 1994), co od razu zaowocowało zaproszeniami na koncerty w Chinach i Australii. W 1996 roku otrzymała IV nagrodę Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds, a cztery lata później została laureatką IV nagrody Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (2000); ponadto uhonorowano ją nagrodą specjalną Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie za najlepsze wykonanie poloneza.

Pianistka koncertowała na terenie Anglii (m.in. w prestiżowych salach Londynu – Wigmore Hall, Purcell Room, Barbican Center Hall), Australii (m.in. Music Hall Sydney Opera House), Polski i in. Z powodzeniem wykonywała Rapsodię na temat Paganiniego Rachmaninowa z City of Birmingham Symphony Orchestra pod batutą Simona Rattle'a oraz tegoż kompozytora I Koncert fortepianowy fis-moll.

Stanisław Dybowski

 
Sa Chen w Youtube:
Chen Sa Koncert fortepianowy e-moll cz. II

Gulbenkian Orchestra Lisbon pod dyr. Lawrence'a Foster'a

Wyświetleń: 27322
12345
10:00

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini