Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

Piotr Mysłakowski

Piotr Mysłakowski

Piotr Mysłakowski

*1944 Kraków

Piotr Mysłakowski, architekt wnętrz, grafik wydawniczy, genealog. Były asystent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu projektów wnętrz użyteczności publicznej w Krakowie oraz projektów grafiki użytkowej i wydawniczej. Wieloletni wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Architektów Wnętrz (IFI), delegat na kongresy i misje zagraniczne. Były ekspert UNESCO; były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, członek Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu.

Wydawca i badacz w dziedzinie genealogii, prozopografii i biografistyki, autor i współautor szeregu książek o tej tematyce, m.in. Materiały genealogiczne szlachty parafii Rypin 1675-1808 (Warszawa 1998), Opowieści rypińskie (1998), Rodzina ojca Chopina. Migracja i awans (2002), Fryderyk Chopin. Korzenie (2009), Fryderyk Chopin. The Origins (2010) [dwie ostatnie książki przygotowane wspólnie z Andrzejem Sikorskim].

Wraz z Andrzejem Sikorskim od kilkunastu lat prowadzi badania nad rodziną i otoczeniem Chopina, stąd wspólne książki: Rodzina matki Chopina. Mity i rzeczywistość (2000) oraz Chopinowie. Krąg rodzinno-towarzyski (2005). Autor i współautor licznych artykułów o tematyce historycznej i biograficznej, zamieszczanych w czasopismach naukowych i popularnych. Laureat nagród i wyróżnień naukowych (w tym wraz z Andrzejem Sikorskim) za prace historyczne. Wygłosił liczne odczyty na tematy historyczno-chopinowskie (m.in. Bangkok, Paryż, Lwów, Warszawa, Kraków).


 

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini