Instytucje związane z Chopinem Instytucje związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres

Aachen Piano Duo

Aachen Piano Duo. Duet został utworzony w 2007 roku przez dwójkę ukraińskich pianistów Alinę Novik i Dimiria Wesselowskiego. Już rok później odniósł swój pierwszy sukces zdobywając trzecią nagrodę w International Valberg Competition "Piano 4 Hands". W 2011 roku artyści wzięli udział w 5. Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku zdobywając czwartą nagrodę oraz nagrodę specjalną Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Od tego momentu duet aktywnie koncertuje w wielu krajach Europy.

Alina Wesselowski jest absolwentką kijowskiego konserwatorium. W czasie studiów brała udział w wielu konkursach zdobywając szereg nagród, w tym: I nagrodę w A. Zatin International Piano Competition w Użgorodzie (Ukraina), V nagrodę w International Piano Competition in Memory of Vladimir Horowitz w Kijowie, II nagrodę w International Seiler Competition (Rodos, Grecja) oraz III nagrodę w Viardo International Piano Competition (San Francisco, USA). W latach 2006-2012 Alina była studentką prof. Ilji Schepsa na Uniwersytecie Muzycznym w Kolonii (filia w Aachen).

Dimitri Wesselowski kształcił się pod kierunkiem prof. Anatolija Kardashova w odeskiej Akademii Muzycznej, a następnie w klasie prof. Michaela Rische’a na Uniwersytecie Muzycznym w Kolonii. Jako solista i kameralista brał udział w wielu koncertach na Ukrainie, w Niemczech, Belgii, Holandii. Na swoim koncie ma również szereg sukcesów w międzynarodowych konkursach pianistycznych. W latach 2009-2011 pianiści odbyli studia podyplomowe w zakresie duetów fortepianowych pod kierunkiem profesorów Hanz-Petera i Volkera Stenzla w Akademii Muzyki i Teatru w Rostoku.


 

Wg kategorii: