Instytucje związane z Chopinem Instytucje związane z Chopinem

Akademia Muzyczna Vancouver

Akademia Muzyczna Vancouver

Akademia Muzyczna Vancouver jest instytucją non-profit założoną w 1969 przez Lokalną Radę Sztuki w Vancouver. Stała siedziba Akademii znajduje się w nowoczesnym obiekcie w Vanier Park w pobliżu centrum miasta. Budynek posiada obszerne sale wykładowe, bibliotekę, studia do nauki, Korner Recital Hall oraz sale prób dla orkiestry, chóru i baletu. Program edukacyjny oferuje szeroki wachlarz kształcenia klasycznego w zakresie muzyki instrumentalnej, wokalnej i baletowej. Oprócz lekcji indywidualnych i grupowych studenci uczestniczą w kursach mistrzowskich, lekcjach techniki, warsztatach operowych i recitalach publicznych muzyki solowej i zespołowej. Studenci klas instrumentów orkiestrowych koncertują publicznie trzy razy w roku jako członkowie wielkiej Akademickiej Orkiestrze Symfonicznej pod batutą gościnnie występujących znanych dyrygentów. Akademicka Orkiestra występuje w liczącym 2800 miejsc Orpheum Theatre, siedzibie Orkiestry Symfonicznej Vancouver.

Od chwili powstania Akademia realizuje jeden podstawowy cel: znacząco podnieść jakość edukacji muzycznej w Zachodniej Kanadzie. Najważniejszym elementem programu nauczania i stałą jego pozycją na wszystkich szczeblach edukacji są indywidualne lekcje i występy publiczne. W związku z tym Akademia zatrudnia najwyższej klasy profesjonalistów, ludzi z pasją oddanych kształceniu nowych pokoleń wykonawców, nauczycieli, kompozytorów i słuchaczy.

Akademia Muzyczna we współpracy z Thompson Rivers University-Open Learning (TRU-OL) zapewnia program nauczania pozwalający uzyskać stopień Licencjata Muzyka poprzez TRU-OL. Chociaż program przeznaczony jest zasadniczo dla studentów zainteresowanych głównie przegotowaniem do kariery zawodowego muzyka-wykonawcy, obejmuje także szeroki wachlarz przedmiotów akademickich.


 

Wg kategorii: