Wydawnictwa Wydawnictwa

back
NIFCDVD 002 Juliusz Zarębski - Kwintet fortepianowy g-moll  op. 34

NIFCDVD 002 Juliusz Zarębski - Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 NIFCDVD 002 Juliusz Zarębski - Kwintet fortepianowy g-moll  op. 34

Skomponowany w 1885 roku Kwintet fortepianowy g-moll Juliusza Zarębskiego to obok arcydzieł Beethovena, Schumanna, Brahmsa czy Dvořáka jeden z najpiękniejszych utworów romantycznej muzyki kameralnej.

Odkryty na nowo przez Marthę Argerich i współpracujących z nią najwybitniejszych muzyków powraca na sceny koncertowe całego świata po sensacyjnym wykonaniu na festiwalu w Lugano w 2011 roku, utrwalonym na płytach EMI.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przedstawia go obecnie na DVD we wspaniałej interpretacji Argerich w towarzystwie polskich skrzypków, triumfatorów Konkursu Henryka Wieniawskiego: Bartłomieja Nizioła i Agaty Szymczewskiej, rosyjskiego wiolonczelisty Alexandra Neustroeva i altowiolistki Lydy Chen.

Nagranie otwiera serię zarejestrowanych na VIDEO nadzwyczajnych koncertów jakie odbywają się w ramach Międzynarodowych Festiwali Muzycznych Chopin i jego Europa.

 

NIFCDVD 002

Juliusz Zarębski
Kwintet fortepianowy g-moll op. 34

Allegro
Adagio
Scherzo
Finale

Martha Argerich - fortepian
Bartłomiej Nizioł - skrzypce I
Agata Szymczewska - skrzypce II
Lyda Chen - altówka
Alexander Neustroev - wiolonczela

Nadzwyczajny koncert kameralny VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chopin i jego Europa, Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej w Warszawie, 17 sierpnia 2011.

Zapraszamy do sklepu NIFC

Recenzje:


Zapraszamy do sklepu