EDUKACJA EDUKACJA

back
Tajemnicze dźwięki - Anna Czerwińska-Rydel

Tajemnicze dźwięki - Anna Czerwińska-Rydel Tajemnicze dźwięki - Anna Czerwińska-Rydel

– Tego się nie da wytrzymać! – powiedział dziadek, pogłaśniając telewizor.
– Mogłaby nam oszczędzić tych popisów chociaż w porze wieczornych wiadomości – przyznał tata.
Mamo! Ja się nie mogę skupić! – zaczęła jęczeć Mariolka
. – Mam jutro bardzo ważny sprawdzian, zrób coś!...

Czy można usłyszeć ciszę?
Wokół nas wszystko wydaje jakiś dźwięk. Odkryjmy razem z bohaterami świat ciszy i tajemniczych dźwięków, które wydobywają się z różnych instrumentów.

Anna Czerwińska-Rydel, z wykształcenia muzyk i pedagog, autorka książek dla dzieci, muzycznych bajek i audycji radiowych; wie, jak mówić i pisać o muzyce, aby młodzi odbiorcy słuchali.

Tajemnicze Dźwięki to wciągająca, wzruszająca, pełna humoru – i wiedzy – książka o muzyce, dzieciach, potrzebie bliskości i marzeniach, które mogą się spełnić. W każdym z dziesięciu rozdziałów autorka zamieściła opowiadanie, w którym główny bohater zmaga się z ważnymi dla dziecka problemami, a muzyka i konkretny instrument okazują się lekarstwem na samotność, lęk i odrzucenie.

Ważną rolę w książce pełnią ilustracje autorstwa Zuzanny Orlińskiej, odwołujące się do wyobraźni dziecięcej, pełne ciepła i humoru.

Do każdego z przedstawionych instrumentów dołączonych jest kilka przykładów najpiękniejszych utworów polskich kompozytorów. Kryterium wyboru był gust muzyczny autorki-muzyka, znającego upodobania dzieci, jak również polecenie i konsultacja z wykonawcami grającymi w orkiestrach, zespołach, z solistami i nauczycielami danego instrumentu. Pomysł stworzenia listy utworów polskich kompozytorów zostanie zrealizowany na płycie dołączonej do cz. 2 Błyszczące dźwięki (dopełniające orkiestrę). Pomysł autorki polega na stworzeniu książki, która nie jest podręcznikiem czy encyklopedią instrumentów, ale opowieścią o każdym z nich.

Anna Czerwińska-Rydel Tajemnicze dźwięki
ISBN 978-83-62955-00-8
wiek czytelników: 8-12 lat

Zapraszamy do sklepu NIFC


Zapraszamy do sklepu