EDUKACJA EDUKACJA

back
FRYDERYK CHOPIN i jego świat - Eliza Piotrowska

FRYDERYK CHOPIN i jego świat - Eliza Piotrowska FRYDERYK CHOPIN i jego świat - Eliza Piotrowska

Tekst, ilustracje i opracowanie graficzne: Eliza Piotrowska

Ta piękna książeczka jest znakomitym przewodnikiem po miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem przeznaczonym dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszych klas szkół podstawowych. Zawiera tak wiele informacji i ciekawostek, że będzie wspaniałą lekturą także dla niejednego rodzica i dziadka. Zapewne będzie też nieocenioną pomocą dla każdego nauczyciela i opiekuna, który zechce w nietuzinkowy sposób opowiedzieć historię życia i twórczości genialnego kompozytora. Stanowi gotowy scenariusz niecodziennej, interdyscyplinarnej lekcji. Prezentuje wiedzę o polskiej historii, geografii, zabytkach sztuki, architektury i – oczywiście – o muzyce. Rozbudza najlepsze patriotyczne uczucia dziecka, rozwija jego zainteresowania oraz uwrażliwia na piękno polskiego krajobrazu i narodowego dziedzictwa.  

Z tego zabawnego i pełnego ciekawych informacji przewodnika dowiecie się na przykład, ile Fryderyk miał sióstr, gdzie spędzał wakacje, gdzie kupował nuty, jak wyglądała Warszawa w jego czasach, co mistrz robił w Paryżu i kogo tam spotkał…Podpowiada także, jakie miejsca warto odwiedzić podczas spacerów po Warszawie, dokąd pojechać na wycieczkę, jak spędzić pożytecznie i przyjemnie czas. Z tą książeczką w dłoni bez problemów będziemy wędrować śladem Chopina po warszawskich ulicach, odwiedzając miejsca z nim związane. Ułatwi to zamieszczony na końcu książki plan.  

Odwiedzimy z nią Żelazową Wolę, warszawskie pałace: Saski, Kazimierzowski, Radziwiłłów, Staszica, Błękitny, Morsztynów, Krasińskich, Wesslów; kościoły: Wizytek, Świętej Trójcy i Św. Krzyża, będziemy w Szafarni i Belwederze,  w Teatrze Narodowym i Filharmonii Narodowej, zajrzymy do stołecznych księgarń i kawiarni. Wybierzemy się do Antonina, Powsina i na Cmentarz Powązkowski. Spuściznę genialnego muzyka poznamy w jego Muzeum, w Narodowym Instytucie jego imienia oraz w Towarzystwie im. Fryderyka Chopina…

Książka została przygotowana wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz  Zarządem Głównym Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wszyscy, którzy przejdą szlakiem Chopina będą mogli otrzymać Dziecięcą Odznakę Turystyczną, która będzie wspaniałą pamiątką z aktywnej działalności na przykład w szkolnych kołach PTTK.

ISBN 978-83-213-4647-2

Zapraszamy do sklepu NIFC


Galeria fotografii »
 
mini