EDUKACJA EDUKACJA

back
Jaśnie Pan Pichon - Anna Czerwińska-Rydel

Jaśnie Pan Pichon - Anna Czerwińska-Rydel Jaśnie Pan Pichon - Anna Czerwińska-Rydel

Jaśnie Pan Pichon – powieść wydawana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Bernardinum. Książka opowiada o dzieciństwie i młodości Chopina. Oparta jest na faktach z życia wybitnego polskiego kompozytora. W sposób przystępny dla młodego czytelnika ukazuje inny, mniej znany wizerunek Chopina: wszechstronnie uzdolnionego, pełnego życia i humoru chłopca, a równocześnie genialnego pianisty i kompozytora.

Anna Czerwińska-Rydel stworzyła historię, w której udało jej się zachować równowagę między lekką nutką „staroświeckości” języka, a jego zrozumiałością dla coraz mniej oczytanych dzieci... Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością, dzięki ciekawej narracji, żywym dialogom, barwnym opisom i pięknej szacie graficznej mistrza ilustracji Józefa Wilkonia. Jaśnie Pan Pichon to pełna ciepła i humoru prawdziwa opowieść o wielkim człowieku. 

Zapraszamy do sklepu NIFC

Książka ukazuje czasy Fryderyka Chopina, przybliża jego postać – zabiera Czytelnika w podróż śladami rodziny i dzieciństwa wielkiego kompozytora. Czyż można bowiem poznać kogoś, nie sięgając do jego korzeni? Gdzie dorastał? O czym marzył? Co sprawiło, że jego polonezy, sonaty, mazurki i preludia do dziś czarują nie tylko nas, Polaków, ale i ludzi z dalekich krajów, którzy nigdy być może nie poznaliby szumu deszczu w koronach mazowieckich wierzb, ludowych przyśpiewek żniwiarzy wracających po męczącym dniu do domów, stukotu końskich kopyt o warszawski bruk, gdyby nie Chopin? Słychać to wszystko w jego muzyce do dziś, mimo, że wierzby już inne, a na ulicach nie powozy czy dorożki, a samochody... Anna Czerwińska-Rydel opisała, a Józef Wilkoń namalował ten dawno już nieistniejący świat małego Frycka. Sięgając po tę książkę dziecko może więc dzięki dwojgu wspaniałym artystom wraz z nim śmiać się i psocić, przeżywać pierwsze wzruszenia, a dorosły – być może przypomni sobie własne dziecięce marzenia, gdy wszystko było możliwe i może zrozumie tęsknotę, która przebija przez każdą nutę chopinowskich kompozycji. Polecamy „Jaśnie Pana Pichona” dużym i małym – tym, którzy znają i kochają tę przepiękną muzykę i tym, którzy dopiero mają ją poznać.

Zapraszamy do sklepu