Promocja młodych talentów Promocja młodych talentów

back

Kurs Mistrzowski w Radziejowicach Kurs Mistrzowski w Radziejowicach

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje w dniach 10-22 sierpnia 2018 roku VI Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, który odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, a także wszystkim pianistom zainteresowanym wykonawstwem na instrumentach historycznych, szczególnie tym, którzy planują udział w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach historycznych.    

W tym roku po raz pierwszy Kurs podzielony będzie na dwie odrębne sesje: historyczną (10-15 sierpnia) oraz współczesną (15-22 sierpnia). Tradycyjnie już młodzi pianiści będą mieli okazję pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Klasy mistrzowskie poczas sesji na fortepianach historycznych prowadzić będą: Kristian Bezuidenhout, Nikolai Demidenko, Alexei Lubimov i Tobias Koch. Sesję na fortepianach współczesnych poprowadzą: Nikolai Demidenko, Akiko Ebi oraz Krzysztof Jabłoński. Możliwy jest także udział w obu sesjach. Śladem poprzednich edycji, podczas Kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty.        

Szczegółowy Regulamin Kursu jest dostępny tutaj. Każda z czterech lekcji mistrzowskich trwa 60 minut. Na pełny koszt udziału w jednej Sesji (1400 zł) składa się opłata za lekcje mistrzowskie (700 zł) oraz za wyżywienie i zakwaterowanie w Pałacu w Radziejowicach (fakultatywnie, 700 zł). Warunki oraz opłaty związane z udziałem w dwóch sesjach Kursu opisane są szczegółowo w Regulaminie Kursu. Osoby, które uczestniczyły w cyklu koncertów „Młode Talenty w Muzeum Chopina”, jak również polscy pianiści zakwalifikowani do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na instrumentach historycznych zwolnieni są z połowy kosztów uczestnictwa w jednej sesji Kursu.

W bieżącej edycji po raz pierwszy pojawiła się możliwość biernego uczestnictwa, dedykowana studentom lub absolwentom wyższych uczelni muzycznych oraz nauczycielom fortepianu głównego w szkolnictwie średnim i wyższym. Bierny uczestnik ma zagwarantowane prawo wstępu na wszystkie lekcje mistrzowskie podczas danej Sesji. Gorąco zachęcamy do biernego uczestnictwa wszystkich studentów i absolwentów wyższych uczelni muzycznych, jak również nauczycieli i wykładowców fortepianu głównego w szkolnictwie średnim i wyższym.

Wszystkich zainteresowanych czynnym lub biernym uczestnictwem pianistów prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: kursy@nifc.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2018 roku. 

 

Kontakt:

Joanna Bokszczanin (jbokszczanin@nifc.pl) – Kierownik Biura ds. Organizacji Konkursów, Koncertów i Promocji Młodych Talentów

Michal Bruliński (mbrulinski@nifc.pl)

 

Serdecznie zapraszamy!