KURSY MISTRZOWSKIE KURSY MISTRZOWSKIE

back
VI Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

VI Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów VI Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje w dniach 10-22 sierpnia 2018 roku VI Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, który odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, a także wszystkim pianistom zainteresowanym wykonawstwem na instrumentach historycznych, szczególnie tym, którzy planują udział w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach historycznych.    

W tym roku po raz pierwszy Kurs podzielony będzie na dwie odrębne sesje: historyczną (10-15 sierpnia) oraz współczesną (15-22 sierpnia). Tradycyjnie już młodzi pianiści będą mieli okazję pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Klasy mistrzowskie poczas sesji na fortepianach historycznych prowadzić będą: Kristian BezuidenhoutNikolai DemidenkoAlexei Lubimov i Tobias Koch. Sesję na fortepianach współczesnych poprowadzą: Nikolai DemidenkoAkiko Ebi oraz Krzysztof Jabłoński. Możliwy jest także udział w obu sesjach. Śladem poprzednich edycji, podczas Kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty.        

Szczegółowy Regulamin Kursu jest dostępny tutaj. Każda z czterech lekcji mistrzowskich trwa 60 minut. Na pełny koszt udziału w jednej sesji (1400 zł) składa się opłata za lekcje mistrzowskie (700 zł) oraz za wyżywienie i zakwaterowanie w Pałacu w Radziejowicach (fakultatywnie, 700 zł). Warunki oraz opłaty związane z udziałem w dwóch sesjach Kursu opisane są szczegółowo w Regulaminie Kursu. Osoby, które uczestniczyły w cyklu koncertów „Młode Talenty w Muzeum Chopina”, jak również polscy pianiści zakwalifikowani do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na instrumentach historycznych zwolnieni są z połowy kosztów uczestnictwa w jednej sesji Kursu.

W bieżącej edycji po raz pierwszy pojawiła się możliwość biernego uczestnictwa, dedykowana studentom lub absolwentom wyższych uczelni muzycznych oraz nauczycielom fortepianu głównego w szkolnictwie średnim i wyższym. Bierny uczestnik ma zagwarantowane prawo wstępu na wszystkie lekcje mistrzowskie podczas danej sesji. 

Wszystkich zainteresowanych pianistów czynnym lub biernym uczestnictwem pianistów prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: kursy@nifc.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2018 roku. 

 

Kontakt:

Joanna Bokszczanin (jbokszczanin@nifc.pl) – Kierownik Biura ds. Organizacji Konkursów, Koncertów i Promocji Młodych Talentów

Michal Bruliński (mbrulinski@nifc.pl)

 

Serdecznie zapraszamy!