AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje w dniach 15-23 sierpnia 2019 roku VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, który odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, a także wszystkim pianistom zainteresowanym wykonawstwem na instrumentach historycznych.     

Podczas Kursu młodzi pianiści będą mieli okazję pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Klasy mistrzowskie na instrumentach historycznych poprowadzą Tobias Koch i Alexei Lubimow, zaś na instrumentach współczesnych Nikolai Demidenko, Krzysztof Jabłoński oraz Kevin Kenner. Gościnnie udział w Kursie wezmą Akiko Ebi i Howard Shelley. Śladem poprzednich edycji, podczas Kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty. W bieżącej edycji utrzymana zostaje również możliwość uczestnictwa biernego.

Szczegółowy Regulamin Kursu jest dostępny tutaj. Każda z czterech lekcji mistrzowskich trwa 60 minut. Uczestnik może wybrać dowolną konfigurację wykładowców. Na pełny koszt udziału w Kursie składa się opłata za lekcje mistrzowskie (800 zł) oraz za wyżywienie i zakwaterowanie w Pałacu w Radziejowicach (fakultatywnie, 800 zł). Osoby, które uczestniczyły w cyklu koncertów „Młode Talenty w Muzeum Chopina” zwolnione są z połowy kosztów uczestnictwa.

Wszystkich zainteresowanych czynnym lub biernym uczestnictwem pianistów prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: kursy@nifc.pl. Pytania dotyczące Kursu można kierować na adres: mbrulinski@nifc.pl. Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania tutaj. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2019 roku. 

 

 

05 kwietnia 2019