AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów w Radziejowicach

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje w dniach 15-23 sierpnia 2019 roku VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, który odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, a także wszystkim pianistom zainteresowanym wykonawstwem na instrumentach historycznych.

Podczas Kursu młodzi pianiści będą mieli okazję pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Klasy mistrzowskie na instrumentach historycznych poprowadzą Malcolm Bilson oraz Alexei Lubimow, zaś na instrumentach współczesnych  Krzysztof Jabłoński oraz Kevin Kenner. Śladem poprzednich edycji, podczas Kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty. W bieżącej edycji utrzymana zostaje również możliwość uczestnictwa biernego.

Szczegółowy Regulamin Kursu jest dostępny tutaj. Każda z czterech lekcji mistrzowskich trwa 60 minut. Uczestnik może wybrać dowolną konfigurację wykładowców. Na pełny koszt udziału w Kursie składa się opłata za lekcje mistrzowskie (800 zł) oraz za wyżywienie i zakwaterowanie w Pałacu w Radziejowicach (fakultatywnie, 800 zł). Osoby, które uczestniczyły w cyklu koncertów „Młode Talenty w Muzeum Chopina” zwolnione są z połowy kosztów uczestnictwa.

Wszystkich zainteresowanych czynnym lub biernym uczestnictwem pianistów prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: kursy@nifc.pl. Pytania dotyczące Kursu można kierować na adres: mbrulinski@nifc.pl. Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania tutaj. Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2019 roku.    

05 kwietnia 2019