AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona

Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona Recitale chopinowskie w dwóch odsłonach - nowe albumy Garricka Ohlssona

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przedstawia dwa, nowe wydawnictwa, których bohaterem jest znakomity pianista, Garrick Ohlsson.

Garrick Ohlsson, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku, jeden z największych współczesnych chopinistów, uhonorowany podczas sierpniowego festiwalu „Chopin i jego Europa” Złotym Medalem Gloria Artis, nagrał dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dwa recitale chopinowskie: na fortepianie współczesnym i historycznym: ten sam program w dwóch wersjach dźwiękowych.

To trzeci taki podwójny album w wydaniu Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina – po nagraniach Dang Thai Sona (Nokturny) i Krzysztofa Jabłońskiego (Etiudy) – o niezwykłych walorach poznawczych, pozwalający wrażliwemu odbiorcy przekonać się o szczególnym pięknie zarówno instrumentów dawnych, jak i współczesnych – istniejących w fascynująco odmiennych światach brzmień. Najnowsze nagrania Garricka Ohlssona zbliżają nas do Chopina na dwa odmienne sposoby, w obydwu przypadkach z najwyższym kunsztem i znawstwem jego muzyki.

Obie płyty dostępne są w:

Recitale chopinowskie na fortepianie współczesnym
Recitale chopinowskie: na fortepianie historycznym

14 stycznia 2019