AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
Warsztaty krytyki muzycznej

Warsztaty krytyki muzycznej Warsztaty krytyki muzycznej

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy ze stowarzyszeniem Katowice Kultura Natura i Muzeum Śląskim zaprasza do przysyłania zgłoszeń na warsztaty krytyki muzycznej.

Przypominamy o trwającym do 10 kwietnia naborze na warsztaty krytyki muzycznej, które odbędą się podczas Festiwalu Kultura Natura od 17 do 20 maja 2018 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Warsztaty obejmą tworzenie tekstów krytycznych, prowadzenie wywiadów z artystami i pracę z mikrofonem.

Warsztaty i wykłady poprowadzą m.in Dorota Kozińska (Za kim płacze Mansurian? Tożsamość Ormian sto lat po Mec Jeghern), Joanna Luboń (warsztaty mikrofonowe), Kamila Stępień-Kutera (Stabilna konstrukcja myśli. O istocie pisarstwa muzycznego), Grzegorz Michalski (trening relacji tekstów muzycznego i słownego), Marcin Trzęsiok (Muzyczne morza i sieci języka. O pływaniu i o chwytaniu sensu w nocie krytycznej) i Jakub Puchalski (Między konkretyzacją a ideą).

Specjalnymi gośćmi warsztatów będą zagraniczni krytycy muzyczni, w planach są także spotkania z solistami zaproszonymi na festiwal. Szczegółowy program zostanie ogłoszony w najbliższych tygodniach.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia br. do godz. 19.00 na adres waldorff@nifc.pl (temat „Warsztaty krytyki muzycznej 2018”).

Zgłoszenie powinno zawierać:
– krótkie CV zawierające dane kontaktowe,
– dowolny tekst własnego autorstwa nie dłuższy niż 5400 znaków.

Do warsztatów zakwalifikowanych zostanie nie więcej niż 20 kandydatów –  wyniki naboru będą ogłoszone 16 kwietnia 2018 roku.

Organizatorzy zapewniają:
– wstęp na wszystkie zajęcia oraz koncerty festiwalowe odbywające się w czasie trwania warsztatów,
– zakwaterowanie na czas trwania warsztatów,
– zaświadczenie o odbyciu warsztatów wraz ze szczegółowym wykazem liczby godzin.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 200 zł (dwieście złotych), płatne przelewem do 10 maja 2018 roku.

Warsztaty skierowane są do osób pełnoletnich.

27 marca 2018


Galeria fotografii »
 
mini