AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - materiały nutowe już dostępne!

I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - materiały nutowe już dostępne! I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - materiały nutowe już dostępne!

Już 1 lutego 2018 roku rusza rejestracja uczestników na I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych.

Harmonogram Konkursu przewiduje trzy etapy: pierwszy i drugi to recitale solowe, których repertuar – oprócz dzieł Chopina – będzie obejmował wybrane utwory Jana Sebastiana Bacha, a także polonezy polskich kompozytorów tworzących w pierwszej połowie XIX wieku. W trzecim etapie sześciu finalistów wykona wybrane przez siebie utwory Chopina z orkiestrą, a towarzyszyć im będzie doskonale znana polskiej publiczności legendarna Orkiestra XVIII Wieku.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, by ułatwić młodym pianistom dostęp do utworów kompozytorów polskich, zamieścił na stronie Konkursu Materiały nutowe możliwe do pobrania.

Zgodnie z Regulaminem, w Konkursie może wziąć udział każdy pianista na poziomie profesjonalnym, który w dniu rozpoczęcia Konkursu będzie miał ukończone 18 lat, lecz nie przekroczy wieku 35 lat. Formularz zgłoszeniowy zostanie opublikowany 1 lutego 2018 roku na stronie Konkursu, a zgłoszenie do Konkursu należy nadesłać na adres Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina do 1 maja 2018 roku.

Regulamin Konkursu: http://pl.chopin.nifc.pl/institute/iccpi/info/id/4304_rules

06 grudnia 2017


Galeria fotografii »
 
mini