AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
V Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

V Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów V Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje w dniach 14-23 sierpnia 2017 roku V Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, który odbędzie się w Pałacu w Radziejowicach. Kurs dedykowany jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, a także wszystkim pianistom zainteresowanym wykonawstwem na instrumentach historycznych.

W tym roku po raz kolejny klasy mistrzowskie prowadzić będą wybitni artyści i uznane autorytety pedagogiczne: Alexei LubimovAndreas Staier i Tobias Koch i na instrumentach historycznych oraz Nikolaj Demidenko i Katarzyna Popowa-Zydroń na instrumentach współczesnych. W trakcie kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty. Młodzi pianiści będą mieli wyjątkową okazję doskonalić umiejętność gry na fortepianach z epoki Chopina w ramach przygotowań do I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych, który odbędzie się w 2018 roku.

Szczegółowy Regulamin Kursu jest dostępny tutaj.  

Każda lekcja mistrzowska trwa 60 minut. Na pełny koszt Kursu składa się opłata za lekcje mistrzowskie (700 zł) oraz za wyżywienie i zakwaterowanie w Pałacu w Radziejowicach (fakultatywnie, 700 zł). Osoby, które uczestniczyły w cyklu koncertów „Młode Talenty w Muzeum Chopina”, są zwolnione z połowy kosztów uczestnictwa w Kursie.

Zainteresowanych pianistów prosimy o elektroniczne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: kursy@nifc.pl

Wszelkie zapytania dotyczące kursów prosimy kierować do p. Michała Brulińskiego (mbrulinski@nifc.pl lub kursy@nifc.pl)

Termin zgłoszeń upływa 31 maja 2017 roku. 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

05 kwietnia 2017


Galeria fotografii »
 
mini