AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego

Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego Konkurs na identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza do udziału w konkursie na identyfikację wizualną XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Oprawa graficzna jednego z najstarszych konkursów muzycznych na świecie od zawsze wzbudzała spore zainteresowanie. Wraz z jego pierwszą edycją w 1927 roku narodziła się idea plakatu chopinowskiego, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Jej istotą jest połączenie elementu typograficznego z symboliką odnoszącą się zarówno do osoby Fryderyka Chopina, jak i do wieloletniej tradycji Konkursu Chopinowskiego.

W konkursie graficznym uczestniczyć może każdy, kto w dniu ogłoszenia konkursu (tj. 19 stycznia 2017 roku) ukończył 18 lat. Konkurs przebiega w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia formularzu zgłoszenia oraz grafiki w formacie i technice plakatu B1, spełniającej wymagania zawarte w Regulaminie Konkursu, do dnia 10 maja 2017 roku. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowane prace nie więcej niż 3 uczestników. Uczestnicy drugiego etapu są zobowiązani natomiast do przekazania Organizatorowi, do dnia 31 czerwca 2017 roku wszystkich elementów identyfikacji wizualnej XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, wymienionych w Regulaminie. Zwycięzcę, a tym samym identyfikację wizualną XVIII Konkursu Chopinowskiego, poznamy 15 lipca 2017.

W Konkursie przewidziano następujące nagrody:

  • I nagroda w wysokości 30 000 zł
  • II nagroda w wysokości 10 000 zł
  • III nagroda w wysokości 7 000 zł

Zapraszamy do udziału.
Regulamin i formularz zgłoszenia dostępne na stronie: www.pl.chopin.nifc.pl/grafika

 

Kontakt:

Mateusz Różalski, e-mail: grafika@nifc.pl,  tel.: [+48] 22 44 16 164

19 stycznia 2017


Galeria fotografii »
 
mini