AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

back
Konkurs plastyczny „Mały Chopinoskop”

Konkurs plastyczny „Mały Chopinoskop” Konkurs plastyczny „Mały Chopinoskop”

Czy da się namalować mazurka? Jak wygląda scherzo? Czy etiuda może mieć kształt? Jaki kolor ma Polonez As-dur? A jaki Preludium „Deszczowe”? Jak wygląda muzyka? I czy można ją przedstawić za pomocą obrazu? Czy muzyka Chopina ma inne kolory niż muzyka Mozarta? I czy można narysować emocje? Oto wielkie wyzwanie dla „małych” Polaków: „Mały Chopinoskop”, czyli wszystkie twarze Fryderyka Chopina i jego muzyki.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza dzieci i młodzież z całej Polski do udziału w konkursie plastycznym "Mały Chopinoskop". Udział w konkursie polega na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej, zainspirowanej muzyką i wizerunkiem Fryderyka Chopina. Do pracy plastycznej powinna zostać dołączona informacja o imieniu i nazwisku autora, jego wieku oraz adresie do korespondencji, a także adresie mailowym oraz numerze telefonu, pod którym uczestnik będzie dostępny w chwili rozstrzygnięcia Konkursu.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 20 lutego 2014 roku, wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora. Jedną z nagród za najlepszą pracę plastyczną w ramach konkursu będzie umieszczenie pracy na wystawie czasowej „Mały Chopinoskop” w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, której wernisaż odbędzie się 1 marca 2014 roku w Muzeum Chopina, z okazji 204 rocznicy urodzin kompozytora. Zwycięzcy otrzymają również najpiękniejsze publikacje książkowe Instytutu, adresowane do dzieci i młodzieży. Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 12 lutego 2014 roku.

Prosimy o nadsyłanie prac na adres:

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
ul. Tamka 43
00-355 Warszawa
z dopiskiem „Mały Chopinoskop”

Szczegóły konkursu w Regulaminie

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Patroni medialni:

 

23 stycznia 2014