Aktualności Aktualności

news Sprzedaż biletów na 15. Festiwal Chopin i Jego Europa 5 marca 2019 rusza sprzedaż biletów na koncerty 15. Festiwalu Chopin i Jego Europa (14.08 – 01.09). więcej »


news Das Wohltemperierte Klavier Ewy Pobłockiej płytą miesiąca magazynu Gramophone Narodowy Instytut Fryderyka Chopina prezentuje nagranie I cz. Das Wohltemperierte Klavier dokonane na instrumencie współczesnym Kawai przez Ewę Pobłocką - wybitną polską pianistkę, wysoko cenioną za interpretacje zarówno Chopina jak i Bacha. więcej »


news Antologia Mazurka Dąbrowskiego Hymn Polski w znaczący sposób zaistniał w europejskiej literaturze muzycznej: cytowany, opracowywany, inspirował najwybitniejszych twórców, którzy sięgali po frazę Mazurka Dąbrowskiego w dziełach, będących wyrazem solidarności z polskim narodem w czasach bardzo dla niego trudnych i wsparcia dla tych, którzy walczyli o zachowanie polskości i odrodzenie państwa polskiego. więcej »


news Konkurs na koncepcję filmu dla dzieci lub widowni familijnej o młodym Fryderyku Chopinie Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji pełnometrażowego filmu fabularnego o przygodach młodego Fryderyka Chopina w Szafarni. więcej »


news Warsztaty krytyki muzycznej w Szczecinie W dniach 7-10 marca 2019 r. w Szczecinie, w ramach współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopinai z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbywają się warsztaty krytyki muzycznej. więcej »


news Sprzedaż biletów na XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski Informujemy, iż sprzedaż na XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (2020 r.) ruszy w dn. 1 października 2019 roku. więcej »