MIĘDZYNARODOWE KONFERENCJE NIFC MIĘDZYNARODOWE KONFERENCJE NIFC

Zlot Konkursów Chopinowskich - archiwum Zlot Konkursów Chopinowskich - archiwum

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina z zainteresowaniem i satysfakcją obserwuje wzrost liczby konkursów pianistycznych kultywujących muzykę naszego wspólnego patrona. Szczególnie płodny był w tym względzie szeroko obchodzony w świecie jubileusz 200-lecia urodzin kompozytora w Roku Chopinowskim 2010, uświetniony m.in. nowymi inicjatywami konkursowymi.

Chcielibyśmy, aby w ojczyźnie Chopina doszło do spotkania przedstawicieli konkursów chopinowskich. Dobrym czasem takiego spotkania wydaje się nam okres przesłuchań Eliminacji do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Celem spotkania będzie zarówno osobiste wzajemne poznanie się organizatorów konkursów, jak zapoznanie się z ich działalnością, sukcesami i problemami. Jesteśmy przekonani, że wspólne zamiłowanie i zbliżona działalność dostarczą mnóstwa tematów do rozmów, zarówno bardziej sformalizowanych podczas przygotowanych przez nas w tym celu sesji, jak i w indywidualnych kontaktach. Mamy nadzieję, że jednym z owoców naszego spotkania będzie wspólna decyzja o sposobach kontynuowania kontaktów w przyszłości.

 

Proponowany termin spotkania to 21‒23 kwietnia 2015. Przewidujemy, że koszt uczestnictwa, obejmujący noclegi i wyżywienie, wyniesie 160 Euro za osobę.

 

Documents for download: