Aktualności Aktualności

news Replika paryskiego fortepianu Pleyel zabrzmi w 209. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina Koncert urodzinowy fryderyka Chopina w 209. rocznicę urodzin kompozytora będzie wyjątkowym wydarzeniem. Po raz pierwszy zabrzmi bowiem Pleyel z 1830 roku, o numerze seryjnym 1555, kopia instrumentu, która wzbogaciła kolekcję fortepianów historycznych NIFC. więcej »


news Antologia Mazurka Dąbrowskiego Hymn Polski w znaczący sposób zaistniał w europejskiej literaturze muzycznej: cytowany, opracowywany, inspirował najwybitniejszych twórców, którzy sięgali po frazę Mazurka Dąbrowskiego w dziełach, będących wyrazem solidarności z polskim narodem w czasach bardzo dla niego trudnych i wsparcia dla tych, którzy walczyli o zachowanie polskości i odrodzenie państwa polskiego. więcej »


news Weekend za pół ceny w Muzeum Fryderyka Chopina oraz Domu Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Domu Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli więcej »


news Konkurs na koncepcję filmu dla dzieci lub widowni familijnej o młodym Fryderyku Chopinie Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji pełnometrażowego filmu fabularnego o przygodach młodego Fryderyka Chopina w Szafarni. więcej »


news Halka we włoskiej wersji językowej Do najważniejszych projektów realizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego należą nagrania i wydawnictwa płytowe. 15 lutego odbędzie się premiera pierwszego z nich – Halki we włoskiej wersji językowej. więcej »

-