Aktualności Aktualności

news Polonia - od Chopina do Paderewskiego. Koncert galowy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. W przededniu Roku Jubileuszowego 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, Teatr Wielki – Opera Narodowa wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zapraszają na koncert galowy. więcej »


news Konferencja o parku-pomniku w Żelazowej Woli, 7-8 czerwca 2018 Zapraszamy do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej Konferencji naukowej poświęconej międzywojennej historii parku-pomnika w Żelazowej Woli. więcej »


news I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny na instrumentach historycznych – rejestracja uczestników Już 1 lutego 2018 roku rusza rejestracja uczestników na I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych. więcej »


news Komunikat w sprawie identyfikacji domniemanego trzeciego dagerotypu przedstawiającego F. Chopina W drodze badań przeprowadzonych na zlecenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Pani Małgorzata Grąbczewska ustaliła, że dyskutowany wizerunek kompozytora nie jest dagerotypem, lecz reprodukcją fragmentu obrazu pędzla Ludomira Sleńdzińskiego. więcej »


news I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza młodych pianistów do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. więcej »


news Requiem w 168. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina W ramach obchodów 168. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, 17 października w Bazylice św. Krzyża w Warszawie zabrzmi Requiem Mozarta. Zapraszamy! więcej »

-