Dzień Dziecka Dzień Dziecka

I Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

I Dzień Dziecka w Żelazowej Woli I Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

W Roku Chopinowskim I Dzień Dziecka w Żelazowej Woli organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przyciągnął tłumy i odwiedziło nas ok. 6500 gości. Impreza odbyła się 30 maja (od 9.00 do 17.00). Wstęp wolny.

W tym dniu Żelazowa Wola była miejscem, w którym rządziły dzieci. Niezliczone zabawy, przedstawienia teatralne, spotkania z autorami książek Anną Czerwińską–Rydel i Michałem Rusinkiem, aktorem Zbigniewem Zamachowskim, występy dziecięcych pianistów i jedenastoletniej wiolonczelistki, wystawa prac Józefa Wilkonia, zabawa w podchody, warsztaty malarskie, florystyczne, zdjęcia z ludźmi z epoki Chopina, no i wojna na poduszki w basenie… W Dworku odbyły się recitale fortepianowe: o godzinie 12.00 Paweł Kowalski, o 15.00 Wojciech Świtała.

Rozdano 80 kilo krówek, 4000 znaczków okolicznościowych, 5000 płyt Menu Chopinowskie i wiele innych atrakcji, sprawiło, że nasi najważniejsi mali goście byli szczęśliwi.

Po terenie Parku przechadzali się aktorzy w strojach z epoki, a na scenie ustawiony był fortepian, przy którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie i dowiedzieć się jak jest skonstruowany.

W sali kinowej wyświetlany był film „Mazowsze Chopina”.