KONCERTY KONCERTY

back

Recitale Chopinowskie 2015 Recitale Chopinowskie 2015

Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli
Sezon koncertowy 2015

Położona w odległości 54 kilometrów od Warszawy Żelazowa Wola jest licznie odwiedzana przez turystów i melomanów z kraju i z zagranicy. Tu przyszedł na świat Fryderyk Chopin, tu też znajduje się park, i muzeum - Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, w którym odbywają się cykliczne koncerty, zainicjowane w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianisty i pedagoga.

Sezon koncertowy trwa od maja do końca września.

W tym czasie w każdą niedzielę odbywają się recitale chopinowskie w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, przede wszystkim laureatów Konkursów Chopinowskich.

Na sobotnie recitale "Prezentacje" z udziałem utalentowanych, młodych, polskich pianistów Instytut zaprasza w lipcu i sierpniu.

Recitale chopinowskie odbywają się o godz. 12.00 i 15.00.

Niedzielne Koncerty w Żelazowej Woli 2015:

M A J:

3 maja
godz. 12.00 – Krzysztof Jabłoński
godz. 15.00 – Denis Zhdanov

10 maja
godz. 12.00 – Andrzej Wierciński          
godz. 15.00 – Piotr Banasik

17 maja              
godz. 12.00 – Mariola Cieniawa
godz. 15.00 – Marek Bracha

24 maja              
godz. 12.00 – Elżbieta Karaś-Krasztel
godz. 15.00 – Janusz Olejniczak

31 maja              
godz. 12.00 – Łukasz Mikołajczyk
godz. 15.00 – Piotr Nowak


C Z E R W I E C:

6 czerwca (sobota): koncert specjalny – Chizuko Takagi (fortepian) oraz Warszawski Kwartet Smyczkowy w składzie: Piotr Cegielski (skrzypce), Dariusz Dega  (skrzypce), Marek Iwański (altówka),  Robert Putowski (wiolonczela)

7 czerwca      
godz. 12.00 – Lidia Grychtołówna
godz. 15.00 – Takashi Yamamoto

14 czerwca      
godz.12.00 – Łukasz Krupiński
godz.15.00 – Paweł Wakarecy

21 czerwca     
godz.12.00 – Magdalena Lisak                     
godz.15.00 – Jekaterina Drzewiecka i Stanisław Drzewiecki

28 czerwca      
godz.12.00 – Neal Larrabee
godz.15.00 – Jacek Kortus

 

L I P E C:

5 lipca     
godz.12.00 – Anna Stempin Jasnowska (fortepian) i Taras Męciński  (wiolonczela)
godz.15.00 – Paweł Kowalski

12 lipca           
godz.12.00 – Iskra Mantcheva
godz.15.00 – Szczepan Kończal

19 lipca           
godz.12.00 – Anna Jastrzębska-Quinn
godz.15.00 – Joanna Michna

26 lipca           
godz.12.00 – Radosław Sobczak
godz.15.00 –  Piotr Pawlak

 

S I E R P I E Ń:

2 sierpnia       
godz.12.00 – Karolina Nadolska
godz.15.00 – Piotr Paleczny

9 sierpnia       
godz.12.00 – Łukasz Trepczyński
godz.15.00 – Jerzy Godziszewski

16 sierpnia       
godz.12.00 – Grzegorz Niemczuk
godz.15.00 – Kazimierz Gierżod

23 sierpnia       
godz.12.00 – Alberto Nosè    
godz.15.00 – Krzysztof Książek

30 sierpnia       
godz.12.00 – Marcin Koziak
godz.15.00 – Paweł Kamasa

 

W R Z E S I E Ń: 

6 września    
godz.12.00 – Wojciech Świtała             
godz.15.00 – Marian Sobula

13 września     
godz.12.00 – Szymon Nehring
godz.15.00 – Edward Wolanin

20 września    
godz.12.00 – Łukasz Byrdy
godz.15.00 – Beata Bilińska

27 września     
godz.12.00 – Mei- Ting Sun
godz.15.00 – Gracjan Szymczak