KONCERTY KONCERTY

back

21 czerwca Agnieszka Porzuczek 21 czerwca Agnieszka Porzuczek

Czwartek, 21 czerwca 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Agnieszka Porzuczek
Recital na fortepianie historycznym

Program:

J. Haydn – Sonata D-dur
K. Kurpiński – Polonez g-moll
M. Szymanowska – Polonez f-moll
F. Chopin – Polonez gis-moll op. posth.
F. Chopin – Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5
F. Chopin – Mazurki op. 59
F. Chopin – Ballada f-moll op. 52

Agnieszka Porzuczek

Agnieszka Porzuczek (ur.1989) ukończyła z oceną celującą Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Następnie kontynuowała naukę jako słuchaczka studiów podyplomowych. Obecnie jest studentką macierzystej uczelni w klasie fortepianu historycznego dr Katarzyny Drogosz.

Wielokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów takich jak: Tobias Koch, Geoffrey Govier, Wiktor Mierżanow, Grzegorz Kurzyński, Wojciech Świtała, Andrzej Jasiński, Anna Malikova, Lidia Grychtołówna, Lee Kum Sing, Petra Matejova, Philippe Giusiano.

Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych. Otrzymała wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J.S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2004), II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi (2004) oraz I Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym “Szymanowski in memoriam” w Warszawie (2007). Została finalistką XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni (2005). W 2007 r. zdobyła IV nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi. W 2012 r. uzyskała wyróżnienie za udział w finale I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Forum per Tasti” w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), a w 2015 wyróżnienie na I Cochran Piano Competition.

Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezydenta Katowic dla wybitnie uzdolnionych. Koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2013 r. wystąpiła z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej wykonując Koncert fortepianowy E-dur op. 59 M. Moszkowskiego.