KONCERTY KONCERTY

back

26 kwietnia Łukasz Byrdy 26 kwietnia Łukasz Byrdy

Czwartek, 26 kwietnia 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Łukasz Byrdy
Recital na fortepianie historycznym

 

Program:

  • Jan Sebastian Bach - Preludium i Fuga gis-moll DWK I
  • F. Chopin - 4 Mazurki op. 30
  • F. Chopin - Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
  • F. Chopin - Ballada F-dur op. 38
  • F. Chopin - Etiuda F-dur op. 10 nr 8
  • F. Chopin - Polonez As-dur op. 53

 

Łukasz Byrdy

Pianista - Łukasz Byrdy pochodzi z Katowic, obecnie ma 23 lata i studiuje grę na fortepianie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr hab. Joanny Marcinkowskiej w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz prof. Klausa Hellwiga na Universität der Künste w Berlinie. Mimo młodego wieku zdążył już zgromadzić na swoim koncie wiele nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych. Oprócz niewątpliwie największych sukcesów jakimi są III nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Pekinie oraz zakwalifikowanie się do II etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Łukasz Byrdy otrzymał również III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym " in memoriam Pietro Iadeluca " w Rzymie, wyróżnienie i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny - Stefańska in memoriam w Poznaniu, nagrodę specjalną i kilka nagród pozaregulaminowych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, jak również nagrody na konkursach w Płocku,Zabrzu i Koninie, Antoninie,Szafarni i Jeleniej Górze. Jako kameralista wraz z triem fortepianowym otrzymał I nagrodę na Malta International Music Competition w Valettcie. Łukasz Byrdy został również wyróżniony stypendium na udział w międzynarodowych kursach muzycznych Morningside Music Bridge w Calgary (Kanada) oraz na udział w kursie „Aspen Music Festiwal and School" w USA.

Artysta koncertował na wystawie światowej EXPO w Mediolanie, festiwalu Chopin i jego Europa, festiwalu Chopin à Paris,Międzynarodowym Festiwalu I.J. Paderewskiego,  jak również festiwalach w Moskwie i Dusznikach - Zdrój. W 2014 roku otrzymał tytuł laureata „Estrady młodych" Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Występował w wielu polskich filharmoniach , jak również w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Żelazowej Woli, Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

 Artysta koncertuje nie tylko w Polsce, a także za granicą - w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji, Austrii, Niemczech, Malcie, Norwegii, Francji i Włoszech.

W 2017 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza z koncertami F. Chopina oraz W.A.Mozarta nagrana wraz z kwartetem Altra Volta.