KONCERTY KONCERTY

back

12 kwietnia Ewa Tytman Csiba 12 kwietnia Ewa Tytman Csiba

Czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 18:00
Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Warszawa, ul. Okólnik 1

Ewa Tytman Csiba
Recital na fortepianie historycznym

 

Program:

  • J.S. Bach - Preludium i Fuga D-dur DWK II
  • F.Chopin - Ballada As-dur op. 47
  • F.Chopin - Mazurki op. 17
  • K.Kurpinski - Polonez d-moll
  • M. Oginski - Polonez a-moll
  • F. Chopin - Polonez b-moll op. posth
  • F.Chopin - Etiuda c-moll op.10/12

 

Ewa Tytman Csiba

Jest polską pianistką i pianoforcistką. Występuje jako solistka i kameralistka. Występowała z koncertami w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce

W 2013 oraz 2014 roku została uhonorowana Amadeus Fortepiano Prize w Royal College of Music w Londynie, a w 2015 roku zdobyła drugą nagrodę na Chopin Prize Competition w Royal Northern College of Music w Manchesterze. Jest także laureatką wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych.  Do jej najważniejszych osiągnięć należy I nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Fortepianu Szkol Muzycznych II stopnia w Jeleniej Górze (2008), I nagroda i dwie nagrody specjalne na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny- Stefańskiej w Płocku (2004), II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie (oraz wiele innych). W 2008 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ewa była także podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Uczestniczyła w prestiżowych XI Warsztatach Morningside Music Bridge w Calgary. Brała udział w licznych klasach mistrzowskich i warsztatach, pracując z najwybitniejszymi muzykami i pedagogami w Polsce i za granicą.      

Ostatnio została zaproszona do udział w festiwalu Jonathan Harvey in memoriam w Wigmore Hall w Londynie, oraz występowała z recitalami w londyńskim Steinway Hall i Southbank Centre. Niedawno ukazała się płyta z jej wykonaniem Sonatiny R. Heaton - Smitha, wydana przez Divine Art. Jako pianoforcistka występowała miedzy innymi w Finchcocks i Hatchlands. Jest współzałożycielką Csiba Duo, specjalizującego się w wykonawstwie mniej znanego repertuaru na altówkę i pianoforte z epoki klasycyzmu i wczesnego romantyzmu.

Ewa Tytman Csiba rozpoczęła naukę gry na fortepianie w PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, którą ukończyła w 2010 roku, w klasie profesora Pawła Skrzypka.  Od 2010 roku była stypendystką Royal College of Music w Londynie, gdzie studiowała grę na fortepianie pod kierunkiem prof. Kevina Kennera oraz prof. Niela Immelmana. Równolegle, na tej samej uczelni studiowała tez muzykę dawną i grę na pianoforte oraz fortepianach historycznych (a także klawesynie), kształcąc się w klasie  prof. Geoffrey Govier'a, oraz uczestnicząc w licznych masterclassach wybitnych pianoforcistow i pianistów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym (Robert Levin, Stanley Hoogland, Baart von Oort). W 2014 otrzymała z wyróżnieniem tytuł Bachelor of Music (Hons). Następnie, podjęła ona intensywne studia pianistyczne (Master of Music in Performance Intensive) w Royal Northern College of Music w Manchesterze, gdzie jest stypendystką Stanley Picker Trust i studiowała pod kierunkiem prof. Diny Parkhiny.  

Ewa Tytman Csiba prowadzi także klasę fortepianu w The Masters Music School w Londynie, a jej uczniowie zdobywają liczne nagrody na festiwalach dla młodych muzyków.