Program 9 sierpnia 2018  

 

20.00 Inauguracyjny koncerty symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Szymon Nehring Szymon Nehring (fortepian) - Wyróżniony na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015). więcej »

 

Łukasz Dyczko Łukasz Dyczko (saksofon)

 

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Jean-Luc  Tingaud Jean-Luc Tingaud (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Krzysztof Penderecki

  • Polonez utwór powstały na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (2018)

Claude Debussy

  • Rapsodia na saksofon i orkiestrę

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

[przerwa]

Claude Debussy

  • Popołudnie fauna

Georges Bizet

  • Symfonia C-dur „Roma”

Program 10 sierpnia 2018  

 

17.00 Recital fortepianowy

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Charles Richard-Hamelin Charles Richard-Hamelin (fortepian) - Zdobywca srebrnego medalu XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina oraz nagrody za najlepsze wykonanie sonaty, przyznanej przez Krystiana Zimermana. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Robert Schumann

  • Arabeska C-dur op. 18
  • Fantazja C-dur op. 17

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Ballada g-moll op. 23
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada As-dur op. 47
  • Ballada f-moll op. 52

 

20.00 Recital Chopinowski

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Alexei Lubimov Alexei Lubimov (fortepian) - Ceniony na całym świecie rosyjski pianista i klawesynista. W Konserwatorium Moskiewskim był jednym z ostatnich uczniów Henryka Neuhausa. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Preludium cis-moll op. 45

Johann Sebastian Bach

  • Preludium i fuga cis-moll (DWK I)

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Fantazja fortepianowa d-moll KV 397

Johann Sebastian Bach

  • Preludium i fuga Fis-dur (DWK I)

Ludwig van Beethoven

  • Sonata cis-moll op. 27 nr 2 Księżycowa

Fryderyk Chopin

  • Berceuse Des-dur op. 57

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Ballada g-moll op. 23
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada As-dur op. 47
  • Ballada f-moll op. 52

Program 11 sierpnia 2018  

 

17.00 Recital pieśni

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Mariusz Godlewski Mariusz Godlewski (baryton) - Polski baryton, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Imricha Godina na Słowacji. więcej »

 

Radosław Kurek Radosław Kurek (fortepian)

 

 


 

20.00 Koncert kameralny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Dóra  Ombódi Dóra Ombódi (flet)

 

Kevin Kenner Kevin Kenner (fortepian) - Wybitny pianista, kameralista i pedagog, zdobywca II nagrody XII Konkursu Chopinowskiego. więcej »

 

Sławomir Rozlach Sławomir Rozlach (kontrabas) - Polski kontrabasista. więcej »

 

 

Apollon Musagète Quartett Apollon Musagète Quartett

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21
  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Andrzej Panufnik

  • Hommage à Chopin na flet i orkiestrę smyczkową

Program 12 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Piotr  Alexewicz Piotr Alexewicz (fortepian)

 

 


 

20.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Anastasia  Rizikov Anastasia Rizikov (fortepian)

 

Radosław Kurek Radosław Kurek (fortepian)

 

Haruma   Sato Haruma Sato (wiolonczela)

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Mazurki op. 30

Fryderyk Chopin

  • Sonata h-moll op. 58

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Introdukcja i Polonez C-dur na fort. i wioloncz. op. 3

Witold Lutosławski

  • Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian

Fryderyk Chopin

  • Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

Program 13 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Paweł  Wakarecy Paweł Wakarecy (fortepian) - Finalista XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku oraz Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt w 2009 roku. więcej »

 

Anna Maria Staśkiewicz Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce) - Laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku. więcej »

 

Jakub  Jakowicz Jakub Jakowicz (skrzypce) - Grę na skrzypcach studiował u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Był również ostatnim uczniem prof. Tadeusza Wrońskiego. więcej »

 

Andrzej Bauer Andrzej Bauer (wiolonczela) - Wiolonczelista, zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium. więcej »

 

Marcin Zdunik Marcin Zdunik (wiolonczela) - Laureat I nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w 2007 roku. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Kwartet fortepianowy g-moll KV 478

Gustav Mahler

  • Kwartet fortepianowy a-moll

Ignacy Feliks Dobrzyński

  • Kwintet smyczkowy F-dur op. 20

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Seong-Jin Cho Seong-Jin Cho (fortepian) - Zwycięzca XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 r. oraz laureat nagrody za najlepsze wykonanie poloneza. więcej »

 

 

European Union Youth Orchestra European Union Youth Orchestra

 

Gianandrea  Noseda Gianandrea Noseda (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Agata Zubel

  • Fireworks

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Piotr Iljicz Czajkowski

  • V Symfonia e-moll op. 64

Program 14 sierpnia 2018  

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Lorenzo Coppola Lorenzo Coppola (klarnet) - From 1991 to 1995 he was a student of historical clarinet of Eric Hoeprich at The Hague Royal Conservatory (The Netherlands). więcej »

 

Howard Shelley Howard Shelley (fortepian historyczny) - Angielski pianista i dyrygent, występował z czołowymi orkiestrami na całym świecie. więcej »

 

 

Concerto Köln Concerto Köln

 

Gianluca  Capuano Gianluca Capuano (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Uwertura do opery Don Giovanni

Franz Danzi

  • Fantazja na temat „La ci darem la mano” na klarnet i orkiestrę

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Symfonia A-dur KV 201

[przerwa]

Johann Baptist Cramer

  • Koncert fortepianowy d-moll op. 70 nr 8

E. T. A. Hoffmann

  • Symfonia Es-dur „Warszawska” (1806)

Program 15 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Krzysztof Książek Krzysztof Książek (fortepian) - Obecnie realizuje program studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover. więcej »

 

 

{oh!} Orkiestra Historyczna {oh!} Orkiestra Historyczna

 

Václav Luks Václav Luks (dyrygent) - Czeski dyrygent, klawesynista i waltornista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Józef Elsner

  • Uwertura do opery „Leszek Biały”

Karol Lipiński

  • Symfonia

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

 

21.00 Recital fortepianowy

Kevin Kenner Kevin Kenner (fortepian) - Wybitny pianista, kameralista i pedagog, zdobywca II nagrody XII Konkursu Chopinowskiego. więcej »

 

 


Program 16 sierpnia 2018  

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Tobias Koch Tobias Koch (fortepian historyczny) - Uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych i wyróżniających się pianistów swojej generacji, specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. więcej »

 

 

Concerto Köln Concerto Köln

 

Gianluca  Capuano Gianluca Capuano (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Albert Lortzing

  • Uwertura do opery „Der Pole und seine Kind”

Johann Christian Bach

  • God save the King z VI Koncertu na klawesyn i orkiestrę D-dur

François-Joseph Gossec

  • Offrande à la Liberté ou „La Marseillaise” C-dur (1792)

Ferdinand Ries

  • Wariacje Es-dur na temat pieśni narodowej „Rule Britannia” op. 116 (1817)

[przerwa]

Johann Wilhelm Wilms

  • Wariacje D-dur na temat z hymnu „Wilhelmus van Nassauwe” op. 37 (wyd. 1814)

Carl Czerny

  • Wielkie wariacje G-dur na tematy narodowe Józefa Haydna na pianoforte z orkiestrą op. 73

Ludwig van Beethoven / Filippo Cammaroto

  • Hymn „Oda do radości” z IX Symfonii op. 125

Program 17 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Gidon Kremer Gidon Kremer (skrzypce) - Winner of a series of prestigious awards, including prizes in the 1967 Queen Elisabeth Competition in Brussels, first prize in both the 1969 Paganini and 1970 Tchaikovsky International Competitions. więcej »

 

Yulianna Avdeeva Yulianna Avdeeva (fortepian) - Zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. Wielokrotnie występowała na Festiwalu „Chopin i jego Europa”. więcej »

 

 

Kremerata Baltica Kremerata Baltica

 

W PROGRAMIE:

Franz Schubert / Valentin Silvestrov

  • „Schubert meets Silvestrov”

Fryderyk Chopin / Victor Kissine

  • Mazurek a-moll op. 17 nr 4
  • Nokturn E-dur op. 62 nr 2

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Genaux  Vivica Genaux Vivica (mezzosopran)

 

Martina  Belli Martina Belli (mezzosopran)

 

Fabio Biondi Fabio Biondi (skrzypce) - Dyrygent i skrzypek. W 1990 Biondi założył Europa Galante, który błyskawicznie stał się najbardziej znanym i nagradzanym włoskim zespołem wykonującym muzykę barokową. więcej »

 

 

Europa Galante Europa Galante

 

W PROGRAMIE:

Antonio Vivaldi

  • 3 Concertos of Bohemia
  • Serenata „Gloria e Imeneo” RV687

Adam Jarzębski

  • Canzoni e concerti (Tamburetta, Chromatica, Canzon Quarta)

 

22.00 Nadzwyczajny recital wokalny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Tomasz  Konieczny Tomasz Konieczny (bas-baryton)

 

Lech  Napierała Lech Napierała (fortepian)

 

W PROGRAMIE:

Franz Schubert

  • Winterreise op. 89 (do słów Stanislawa Barańczaka)

Program 18 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Kevin Kenner Kevin Kenner (fortepian) - Wybitny pianista, kameralista i pedagog, zdobywca II nagrody XII Konkursu Chopinowskiego. więcej »

 

 

Quatuor Mosaïques Quatuor Mosaïques

 

W PROGRAMIE:

Franz Schubert

  • Kwartet smyczkowy G-dur nr 15 D.887

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Janusz Wawrowski Janusz Wawrowski (skrzypce) - Jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków młodego pokolenia, laureat I nagrody Konkursu im. Stanisława Serwaczyńskiego. więcej »

 

Michał Szymanowski Michał Szymanowski (fortepian) - Laureat wielu konkursów pianistycznych, m.in. pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie.Obecnie słuchacz studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Kontynuuje również studia pianistyczne w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie więcej »

 

 

Sinfonia Varsovia Sinfonia Varsovia

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ludomir Różycki

  • Koncert skrzypcowy op. 70

Zygmunt Stojowski

  • Rapsodia symfoniczna na fortepian i orkiestrę op. 23

Zygmunt Noskowski

  • Z życia narodu

Program 19 sierpnia 2018  

 

16.00 Koncert kameralny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Sergey  Dogadin Sergey Dogadin (skrzypce)

 

Alexander  Knyazev Alexander Knyazev (wiolonczela)

 

Plamena Mangova Plamena Mangova (fortepian) - Bułgarska pianistka, laureatka II nagrody na konkursie Królowej Elżbiety Belgijskiej w 2007 r. Pierwsza solowa płyta artystki, zawierająca utwory Szostakowicza, została wyróżniona nagrodą Diapason d'Or w 2007 r. więcej »

 

Andrei  Pushkarev Andrei Pushkarev (perkusja)

 

Vassilena  Serafimova Vassilena Serafimova (perkusja)

 

Adrien   Perruchon Adrien Perruchon (perkusja)

 

W PROGRAMIE:

Władysław Żeleński

  • Sonata F-dur na skrzypce i fortepian op. 30

Fryderyk Chopin

  • Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

Dmitrij Szostakowicz / Victor Derevianko

  • XV Symfonia A-dur op. 141

 

19.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Haruma   Sato Haruma Sato (wiolonczela)

 

Michiaki  Ueno Michiaki Ueno (wiolonczela)

 

Yibai  Chen Yibai Chen (wiolonczela)

 

Makoto Ozone Makoto Ozone (fortepian) - Japoński pianista grający głównie muzykę jazzową. więcej »

 

 

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus

 

Agnieszka Duczmal Agnieszka Duczmal (dyrygent) - Najsłynniejsza polska dyrygentka, dyrektor i dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia "Amadeus". więcej »

 

W PROGRAMIE:

Joseph Haydn

  • Koncert wiolonczelowy C-dur Hob.VIIb:1

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Koncert fortepianowy Es-dur KV 271

 

22.00 Koncert kameralny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Gidon Kremer Gidon Kremer (skrzypce) - Winner of a series of prestigious awards, including prizes in the 1967 Queen Elisabeth Competition in Brussels, first prize in both the 1969 Paganini and 1970 Tchaikovsky International Competitions. więcej »

 

Giedre  Dirvanauskaite Giedre Dirvanauskaite (wiolonczela)

 

Yulianna Avdeeva Yulianna Avdeeva (fortepian) - Zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. Wielokrotnie występowała na Festiwalu „Chopin i jego Europa”. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Mieczysław Wajnberg

  • Sonata na skrzypce i fortepian op. 136 nr 6

Fryderyk Chopin

  • Trio g-moll op. 8

Dmitrij Szostakowicz

  • Sonata fortepianowa op. 12 nr 1

Mieczysław Wajnberg

  • Trio fortepianowe

Program 20 sierpnia 2018  

 

18.00 Recital wokalny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Christoph Prègardien Christoph Prègardien (tenor) - Powszechnie uznawany za jednego z najwybitniejszych tenorów lirycznych. więcej »

 

Christoph  Schnackertz Christoph Schnackertz (fortepian)

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Jan Paderewski

  • 12 Pieśni do słów Catulle Mendesa op. 22

[przerwa]

Franz Schubert

  • 9 Pieśni do słów Ernesta Schulze

 

20.00 Recital fortepianowy

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Sonata A-dur KV 331

Ludwig van Beethoven

  • Sonata cis-moll op. 27 nr 2 Księżycowa

[przerwa]

Claude Debussy

  • Images, Zeszyt 2 /wybór/

Ignacy Jan Paderewski

  • Nokturn B-dur op. 16 nr 4

Fryderyk Chopin

  • Impromptu Fis-dur op. 36
  • Mazurek h-moll op. 33 nr 4
  • Ballada As-dur op. 47

 

22.00 Recital fortepianowy

Bazylika Św. Krzyża

Alex Szilasi Alex Szilasi (fortepian)

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Berceuse Des-dur op. 57
  • Mazurek As-dur op. 50 nr 2
  • Etiuda As-dur op. 25 nr 1
  • Mazurek f-moll op. 7 nr 3
  • Impromptu As-dur op. 29
  • Walc e-moll [op. posth.]
  • Lento con gran espressione cis-moll [op. posth.]
  • Barkarola Fis-dur op. 60

Program 21 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Christophe  Coin Christophe Coin (wiolonczela)

 

Akiko Ebi Akiko Ebi (fortepian historyczny) - Pianistka japońska, laureatka V nagrody X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Była jurorem w najważniejszych międzynarodowych konkursów pianistycznych. Każdego roku pojawia się na wielu prestiżowych festiwalach w Europie, Japonii i USA. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65
  • Grand duo concertant E-dur na temat z opery "Robert Diabeł" Meyerbeera op. 16 A
  • Introdukcja i Polonez C-dur na fort. i wioloncz. op. 3

August Franchomme

  • Serenada Op. 12

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Peter Donohoe Peter Donohoe (fortepian) - Angielski pianista, laureat II nagrody Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. więcej »

 

Olli Mustonen Olli Mustonen (fortepian) - Fiński pianista, dyrygent, kompozytor, uważany za jednego z najbardziej ekscytujących muzyków swojej generacji. więcej »

 

Plamena Mangova Plamena Mangova (fortepian) - Bułgarska pianistka, laureatka II nagrody na konkursie Królowej Elżbiety Belgijskiej w 2007 r. Pierwsza solowa płyta artystki, zawierająca utwory Szostakowicza, została wyróżniona nagrodą Diapason d'Or w 2007 r. więcej »

 

 

Sinfonia Varsovia Sinfonia Varsovia

 

José Maria  Florêncio José Maria Florêncio (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Witold Maliszewski

  • Koncert fortepianowy b-moll op. 29

Ignacy Jan Paderewski

  • Fantazja polska gis-moll op. 19 (Fantaisie polonaise sur des thèmes originaux)

Piotr Iljicz Czajkowski

  • I Koncert fortepianowy b-moll op. 23

Program 22 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Alena  Baeva Alena Baeva (skrzypce)

 

Vadym Kholodenko Vadym Kholodenko (fortepian) - Vadym Kholodenko has emerged as one of the most musically dynamic and technically gifted performers of his generation, heralded for interpretations that are “impeccable, tasteful and vibrant, and also something more: imaginative” więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Jan Paderewski

  • Sonata skrzypcowa a-moll op. 13

Claude Debussy

  • Sonata na skrzypce i fortepian

Ludwig van Beethoven

  • Sonata na skrzypce i fortepian nr 3 op. 12

Ottorino Respighi

  • Sonata na skrzypce i fortepian

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

W PROGRAMIE:

Henryk Mikołaj Górecki

  • Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową

Felix Mendelssohn

  • I Koncert fortepianowy g-moll op. 25
  • Koncert fortepianowy d-moll op. 40
  • IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska

Program 23 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Andrzej Bauer Andrzej Bauer (wiolonczela) - Wiolonczelista, zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium. więcej »

 

Tobias Koch Tobias Koch (fortepian) - Uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych i wyróżniających się pianistów swojej generacji, specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. więcej »

 

W PROGRAMIE:

August Franchomme

  • Fantazja na wiolonczelę i fortepian na temat "Czarodziejskiego fletu" Wolfganga Amadeusa Mozarta 
  • Etiudy op. 35 (nr 4 e-moll; nr 5 c-moll; nr 7 a-moll; nr 12 gis-moll)
  • Kaprysy op. 7 (nr 2 e-moll; nr 7 c-moll; nr 9 h-moll; nr 11 g-moll; nr 12 C-dur)

George Alexander Osborne / Auguste Franchomme

  • Duo concertant na temat motywu z opery „Anna Bolena” Gaetano Donizettiego

Fryderyk Chopin / August Franchomme

  • Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
  • Grand Duo Concertante 

Ludwig van Beethoven / August Franchomme

  • Sonata a-moll op. 23

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Leif Ove  Andsnes Leif Ove Andsnes (fortepian)

 

 

Bergen Philharmonic Orchestra Bergen Philharmonic Orchestra

 

Ed  Gardner Ed Gardner (dyrygent)

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Jan Paderewski

  • Uwertura Es-dur

Benjamin Britten

  • Koncert fortepianowy op. 13

Jean Sibelius

  • II Symfonia D-dur op. 43

Fryderyk Chopin / Benjamin Britten

  • Grande Valse Brillante Es-dur op. 18

Program 24 sierpnia 2018  

 

17.00 Recital fortepianowy

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

 


 

20.00 Opera w wersji koncertowej

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

 

Europa Galante Europa Galante

 

Fabio Biondi Fabio Biondi (dyrygent) - Dyrygent i skrzypek. W 1990 Biondi założył Europa Galante, który błyskawicznie stał się najbardziej znanym i nagradzanym włoskim zespołem wykonującym muzykę barokową. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Stanisław Moniuszko

  • Halka (włoska wersja językowa)

Program 25 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Vadym Kholodenko Vadym Kholodenko (fortepian) - Vadym Kholodenko has emerged as one of the most musically dynamic and technically gifted performers of his generation, heralded for interpretations that are “impeccable, tasteful and vibrant, and also something more: imaginative” więcej »

 

Ludmil  Angelov Ludmil Angelov (fortepian) - Ludmil Angelov - pianista. Juror Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fr. Chopina. więcej »

 

 

Sinfonia Varsovia Sinfonia Varsovia

 

Jacek Kaspszyk Jacek Kaspszyk (dyrygent) - Wybitna osobowość artystyczna,sławny dyrygent. Od 2008 roku związany z warszawskim festiwalem "Chopin i jego Europa". Od września 2013 dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ferenc Liszt

  • Salve Polonia

Aleksandr Skriabin

  • Koncert fortepianowy fis-moll op. 20

Maurycy Moszkowski

  • Koncert fortepianowy h-moll

 

21.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Dang Thai Son Dang Thai Son (fortepian) - Jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów, zwycięzca I nagrody oraz nagród specjalnych X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. więcej »

 

 

Sinfonia Varsovia Sinfonia Varsovia

 

Jacek Kaspszyk Jacek Kaspszyk (dyrygent) - Wybitna osobowość artystyczna,sławny dyrygent. Od 2008 roku związany z warszawskim festiwalem "Chopin i jego Europa". Od września 2013 dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Jan Paderewski

  • Utwory na fortepian solo
  • Koncert fortepianowy a-moll op. 17

Program 26 sierpnia 2018  

 

15.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Antonin  Musset Antonin Musset (wiolonczela)

 

Radosław Kurek Radosław Kurek (fortepian)

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

Johannes Brahms

  • Sonata wiolonczelowa F-dur op. 99 nr 2

 

18.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Anna Maria Staśkiewicz Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce) - Laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku. więcej »

 

 

Russian National Orchestra Russian National Orchestra

 

Mikhail Pletnev Mikhail Pletnev (dyrygent) - Pianista i dyrygent zaliczany do największych artystów naszych czasów. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Mieczysław Karłowicz

  • Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
  • Poemat symfoniczny “Stanisław i Anna Oświęcimowie” op. 12
  • Smutna opowieść op. 13

 

21.00 Koncert kameralny

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

 

Apollon Musagète Quartett Apollon Musagète Quartett

 

 


Program 27 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Sale Redutowe Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

 

Ensemble Dialoghi Ensemble Dialoghi

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Kwintet Es-dur KV 452

Franciszek Lessel

  • Grand Trio op. 4

[przerwa]

Ludwig van Beethoven

  • Kwintet Es-dur op. 16

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Dmitry Shishkin Dmitry Shishkin (fortepian) - Laureat VI nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2015). więcej »

 

 

Russian National Orchestra Russian National Orchestra

 

Mikhail Pletnev Mikhail Pletnev (dyrygent) - Pianista i dyrygent zaliczany do największych artystów naszych czasów. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Igor Fiodorowicz Strawiński

  • Scherzo à la russe (wersja symfoniczna)

Fryderyk Chopin

  • Nokturn As-dur op. 32 nr 2

Ignacy Jan Paderewski

  • Fantazja polska gis-moll op. 19 (Fantaisie polonaise sur des thèmes originaux)

Dmitrij Szostakowicz

  • IX Symfonia Es-dur op. 70

Program 28 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

Alois  Posch Alois Posch (kontrabas)

 

 

Apollon Musagète Quartett Apollon Musagète Quartett

 

W PROGRAMIE:

Juliusz Zarębski

  • Kwintet fortepianowy g-moll op. 34

Franz Schubert

  • Kwintet fortepianowy A-dur Pstrąg

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Renaud Capuçon Renaud Capuçon (skrzypce) - Wybitny skrzypek - solista i kameralista, wybrany we Francji "Wschodzącą Gwiazdą". więcej »

 

 

Russian National Orchestra Russian National Orchestra

 

Mikhail Pletnev Mikhail Pletnev (dyrygent) - Pianista i dyrygent zaliczany do największych artystów naszych czasów. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Gioacchino Rossini

  • Uwertura do opery „Wilhelm Tell”

Robert Schumann

  • Koncert skrzypcowy d-moll

Dmitrij Szostakowicz

  • Symfonia A-dur op. 141

Program 29 sierpnia 2018  

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Alena  Baeva Alena Baeva (skrzypce)

 

 

Royal Philharmonic Orchestra Royal Philharmonic Orchestra

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ryszard Wagner

  • Polonia

Mieczysław Karłowicz

  • Koncert skrzypcowy A-dur op. 8

Ignacy Jan Paderewski

  • Fantazja polska gis-moll op. 19 (Fantaisie polonaise sur des thèmes originaux)

 

22.00 Recital fortepianowy

Krzysztof Jabłoński Krzysztof Jabłoński (fortepian) - Laureat III nagrody XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985). więcej »

 

 


Program 30 sierpnia 2018  

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Marc-André Hamelin Marc-André Hamelin (fortepian) - Kanadyjski pianista i kompozytor, podziwiany za błyskotliwą technikę pianistyczną i wrażliwość artystyczną. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Henri Herz

  • Wariacje na temat „Non più mesta” z opery „Kopciuszek” Gioacchino Rossiniego

Maria Szymanowska

  • Polonez f-moll
  • Etiuda C-dur
  • Nokturn B-dur

Fryderyk Chopin

  • Polonez-fantazja As-dur op. 61
  • Scherzo E-dur op. 54

Robert Schumann

  • Fantazja C-dur op. 17

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

Benjamin  Grosvenor Benjamin Grosvenor (fortepian) - Młody, niezwykle utalentowany pianista nazywany "cudownym dzieckiem"; swą grą budzi zachwyt krytyków. więcej »

 

 

Royal Philharmonic Orchestra Royal Philharmonic Orchestra

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Jan Paderewski

  • Koncert fortepianowy a-moll op. 17

Edward Elgar

  • Koncert fortepianowy (część II)

Mieczysław Karłowicz

  • Symfonia e-moll "Odrodzenie" op. 7

Program 31 sierpnia 2018  

 

17.00 Koncert kameralny

Scena Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Elisabeth Leonskaja Elisabeth Leonskaja (fortepian) - Wybitna pianistka rosyjska, regularnie koncertująca na najważniejszych estradach i scenach całego świata. więcej »

 

 

Belcea Quartet Belcea Quartet

 

W PROGRAMIE:

Johannes Brahms

  • Kwintet fortepianowy f-moll op. 34

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Yaara   Tal Yaara Tal (fortepian)

 

Benjamin  Grosvenor Benjamin Grosvenor (fortepian) - Młody, niezwykle utalentowany pianista nazywany "cudownym dzieckiem"; swą grą budzi zachwyt krytyków. więcej »

 

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej

 

Jacek Kaspszyk Jacek Kaspszyk (dyrygent) - Wybitna osobowość artystyczna,sławny dyrygent. Od 2008 roku związany z warszawskim festiwalem "Chopin i jego Europa". Od września 2013 dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Aleksander Tansman

  • Rapsodia polska

Karol Rathaus

  • Koncert fortepianowy op. 45

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

ODWIEDŹ
STRONY: