Biuro prasowe Biuro prasowe

 

AKREDYTACJE DZIENNIKARSKIE

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych otrzymaniem akredytacji na koncerty festiwalowe prosimy o przesłanie wypełnionego wniosku akredytacyjnego na adres: akredytacje@nifc.pl

Regulamin i wniosek akredytacyjny do pobrania:

Termin zgłaszania akredytacji mija z dniem 1 sierpnia 2017 roku. Przyznanie akredytacji zostanie potwierdzone drogą mailową do dnia 4 sierpnia 2017 roku. Akredytacje przyznawane są dla jednej osoby. Liczba akredytacji jest ograniczona.

 

ZASADY FOTOGRAFOWANIA:
Organizatorzy 13. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i Jego Europa informują, iż ekipy telewizyjne i fotoreporterzy mają darmowy wstęp podczas trwania prób i koncertów umożliwiający filmowanie/nagrywanie, podlegający jednak poniższym ograniczeniom:

  1. Tylko uznane organizacje przekazujące wiadomości
  2. Do natychmiastowego nadania (tj. nie do wykorzystania archiwalnego)
  3. Po uprzedniej zgodzie Orkiestry/Dyrygenta/Solisty/-ów i/Chóru
  4. Wszystkie kamery i/lub mikrofony mają być usytuowane w tym samym obszarze. Obszar ten ma być łatwo dostępny i nie przeszkadzać ani Orkiestrze ani publiczności.
  5. Wolno nagrywać przez nie więcej niż 5-10 minut
  6. W przypadku transmisji przekraczających powyższe, Nadawca podlega obowiązkowi wniesienia stosownych opłat.
  7. Gdy nie używa się kamer i/lub mikrofonów powinno się usunąć je ze stojaków bądź skierować ku podłodze (stosownie).
  8. Po zakończeniu filmowania i/lub nagrywania, kamery mają w odpowiednim momencie opuścić salę (nie przeszkadzając orkiestrze i publiczności).
  9. W przypadku, gdy w przyszłości materiał wykorzysta się w dowolnym innym celu, Artyście (i innym artystom, których dotyczą) zostaną zapłacone honoraria.

Zezwala się na wykonywanie zdjęć w sali bez lamp błyskowych podczas prób/-y pod warunkiem, że fotograf i sprzęt będą działać dyskretnie i cicho. Aparaty cyfrowe mogą działać w trybie zdjęciowym (zdjęć nieruchomych).

 


ODWIEDŹ
STRONY: