Program 12 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Eric Lu Eric Lu (fortepian) - Młody amerykański pianista, w wieku 17 lat zdobył IV nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015). więcej »

 

W PROGRAMIE:

Georg Friedrich Händel

  • Chaconne G-dur HWV 435

Fryderyk Chopin

  • Barkarola Fis-dur op. 60

Johannes Brahms

  • 6 Klavierstücke op. 118

[przerwa]

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Rondo a-moll KV 511

Fryderyk Chopin

  • Mazurki op. 33

Siergiej Prokofiew

  • Sonata fortepianowa B-dur nr 7 op. 83

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Jan Lisiecki Jan Lisiecki (fortepian) - Młody pianista, współpracował z najznamienitszymi orkiestrami, m.in. Orchestre de Paris, New York Philharmonic, BBC Symphony, i występował w takich salach, jak Suntory Hall, Royal Albert Hall oraz centrach Kennedy’ego, Lincolna i Barbiana. więcej »

 

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Jacek Kaspszyk Jacek Kaspszyk (dyrygent) - Wybitna osobowość artystyczna,sławny dyrygent. Od 2008 roku związany z warszawskim festiwalem "Chopin i jego Europa". Od września 2013 dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johannes Brahms

  • I Koncert fortepianowy d-moll op. 15

Franciszek Mirecki

  • Symfonia c-moll

Paweł Szymański

  • Through the Looking-Glass… IV

Program 13 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert kameralny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Paweł  Wakarecy Paweł Wakarecy (fortepian) - Finalista XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2010 roku oraz Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt w 2009 roku. więcej »

 

Jakub  Jakowicz Jakub Jakowicz (skrzypce) - Grę na skrzypcach studiował u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Był również ostatnim uczniem prof. Tadeusza Wrońskiego. więcej »

 

Anna Maria Staśkiewicz Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce) - Laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku. więcej »

 

Piotr Szumieł Piotr Szumieł (altówka) - Młody, polski altowiolista, członek „Apollon Musagete Quartett" więcej »

 

Artur Rozmysłowicz Artur Rozmysłowicz (altówka) - Altowiolista związany z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, solista i kameralista. więcej »

 

Andrzej Bauer Andrzej Bauer (wiolonczela) - Wiolonczelista, zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium. więcej »

 

Marcin Zdunik Marcin Zdunik (wiolonczela) - Laureat I nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w 2007 roku. więcej »

 

Sławomir Rozlach Sławomir Rozlach (kontrabas) - Polski kontrabasista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Władysław Żeleński

  • Kwartet fortepianowy c-moll op. 61

Ignacy Feliks Dobrzyński

  • Sekstet smyczkowy Es-dur op. 39

Richard Strauss

  • Sekstet z opery "Capriccio"

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Benjamin Schmid Benjamin Schmid (skrzypce) - Austriacki skrzypek, zwycięzca Konkursu Carla Flescha w Londynie w 1992. więcej »

 

 

I, CULTURE Orchestra I, CULTURE Orchestra

 

Andrey Boreyko Andrey Boreyko (dyrygent) - Rosyjski dyrygent Andrey Boreyko jest jednym z najbardziej ekscytujących i dynamicznych dyrygentów Europy. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ferenc Liszt Juliusz Zarębski

  • Tańce galicyjskie

Ludwig van Beethoven

  • Koncert skrzypcowy D-dur op. 61

Nicolai Korndorf

  • The smile of Maud Lewis

Witold Lutosławski

  • Koncert na orkiestrę

Program 14 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Szymon Nehring Szymon Nehring (fortepian) - Wyróżniony na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015). więcej »

 

W PROGRAMIE:

Domenico Scarlatti

  • Sonata fortepianowa f-moll L. 118

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Sonata F-dur KV 280

Fryderyk Chopin

  • Nokturn As-dur op. 32 nr 2
  • Nokturn G-dur op. 37 nr 2
  • Barkarola Fis-dur op. 60

[przerwa]

Ludwig van Beethoven

  • Sonata fortepianowa G-dur op. 31 nr 1

Fryderyk Chopin

  • Sonata b-moll op. 35

 

20.00 Recital fortepianowy

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Vadym Kholodenko Vadym Kholodenko (fortepian) - Vadym Kholodenko has emerged as one of the most musically dynamic and technically gifted performers of his generation, heralded for interpretations that are “impeccable, tasteful and vibrant, and also something more: imaginative” więcej »

 

W PROGRAMIE:

Maurice Ravel

  • Sonatine
  • Le tombeau de Couperin

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Nokturn g-moll op. 37 nr 1
  • Nokturn G-dur op. 37 nr 2

Aleksander Skriabin

  • 5 Preludiów op. 16

Aleksandr Skriabin

  • 8 Etiud op. 42
  • Sonata fortepianowa nr 5 op. 53

Program 15 sierpnia 2017  

 

18.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Seong-Jin Cho Seong-Jin Cho (fortepian) - Zwycięzca XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 r. oraz laureat nagrody za najlepsze wykonanie poloneza. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ludwig van Beethoven

  • Sonata fortepianowa c-moll "Pathétique" op. 13
  • Sonata fortepianowa E-dur op. 109

[przerwa]

Claude Debussy

  • La plus que lente L.121
  • L'isle joyeuse L. 106

Fryderyk Chopin

  • Ballada As-dur op. 47
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada f-moll op. 52
  • Ballada g-moll op. 23

 

21.30 Nadzwyczajny koncert oratoryjny w 450 rocznicę urodzin Claudia Monteverdiego

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Dorothee Mields Dorothee Mields (sopran) - Niemiecka wokalistka szczególnie ceniona za interpretacje dzieł barokowych regularnie występująca z takimi zespołami jak Collegium Vocale Gent i Ensamble Orchestra de Paris. więcej »

 

news Barbora Kabátková (sopran) - Jest dyrektorem artystycznym zespołu Tiburtina, gra również na średniowiecznych harfach i psalterium. więcej »

 

William  Knight William Knight (alt) - Jest stałym członkiem chóru Nederlands Kamerkoor i współzałożycielem zespołu Windsor Consort. więcej »

 

Samuel  Boden Samuel Boden (tenor) - Brytyjski tenor, który swoją drogę zawodową rozpoczął, będąc profesjonalnym kucharzem. W świat wokalistyki wprowadził go John Wakefield, gdy Boden studiował w konserwatorium Trinity Laban. więcej »

 

Peter Kooij Peter Kooij (bas) - Studia muzyczne rozpoczął w klasie skrzypiec, a edukację wokalną kontynuował pod kierunkiem Maxa van Egmonda w Konserwatorium im. Sweelincka w Amsterdamie, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem. więcej »

 

Wolf Matthias  Friedrich Wolf Matthias Friedrich (bas) - Bas-baryton. Od trzech dekad jest cenionym wykonawcą przede wszystkim muzyki barokowej. więcej »

 

 

Orkiestra i Chór Collegium Vocale Gent Orkiestra i Chór Collegium Vocale Gent

 

Philippe Herreweghe Philippe Herreweghe (dyrygent) - Jedna z najwybitniejszych postaci współczesnej sceny muzycznej. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Claudio Monteverdi

  • Vespro della Beata Vergine (1610)

Program 16 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital fortepianowy

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Philippe Giusiano Philippe Giusiano (fortepian historyczny, fortepian współczesny) - Pianista francuski, laureat II nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Brał udział w wielu europejskich festiwalach, występował na całym świecie. Prowadzi zajęcia ze studentami w Polsce i w Japonii. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Preludium cis-moll op. 45
  • Fantaisie-Impromptu cis-moll [op. 66]
  • Barkarola Fis-dur op. 60
  • Polonez Ges-dur [op. posth.]
  • Polonez b-moll [op. posth.]
  • Wariacje B-dur na temat arii La ci darem la mano z opery Don Juan Mozarta op. 2

[przerwa]

Ignacy Feliks Dobrzyński

  • Introdukcja, Temat i Wariacje B-dur op. 22
  • 3 Nokturny op. 21
  • Ricordanza G-dur op. 49
  • Fantazja na tematy z opery „Don Giovanni” op. 59

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

 

Il Giardino Armonico Il Giardino Armonico

 

Giovanni  Antonini Giovanni Antonini (dyrygent) - Założyciel i kierownik muzyczny zespołu Il Giardino Armonico, w zespole gra na flautino (flet piccolo) i szałamai. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • I Koncert brandenburski F-dur BWV 1046
  • II Koncert brandenburski F-dur BWV 1047
  • IV Koncert brandenburski G-dur BWV 1049
  • VI Koncert brandenburski B-dur BWV 1051
  • V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050
  • III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048

Program 17 sierpnia 2017  

 

18.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Charles Richard-Hamelin Charles Richard-Hamelin (fortepian) - Zdobywca srebrnego medalu XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina oraz nagrody za najlepsze wykonanie sonaty, przyznanej przez Krystiana Zimermana. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Fantazja fortepianowa d-moll KV 397

Fryderyk Chopin

  • Impromptu As-dur op. 29
  • Impromptu Fis-dur op. 36
  • Impromptu Ges-dur op. 51
  • Fantaisie-Impromptu cis-moll [op. 66]

Arno Babadżanian

  • Elegia pamięci Arama Chaczaturiana
  • Preludium i Taniec wagarszapacki
  • Impromptu
  • Capriccio

[przerwa]

Robert Schumann

  • I Sonata fis-moll op. 11

 

21.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Nelson Freire Nelson Freire (fortepian) - Jeden z najwybitniejszych pianistów naszych czasów, zwycięzca konkursu w Lizbonie. Otrzymał międzynarodowe wyróżnienia i odznaczenia oraz regularnie współpracuje z najlepszymi orkiestrami, dyrygentami i zespołami. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Aleksandr Siloti Johann Sebastian Bach

  • Preludium g-moll BWV 535

Feruccio Busoni Johann Sebastian Bach

  • Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ BWV 639
  • Komm, Gott Schöpfer, heiliger Geist BWV 667

Myra Hess Johann Sebastian Bach

  • Jésus, Que Ma Joie Demeure

Robert Schumann

  • Fantazja C-dur op. 17

[przerwa]

Hector Villa-Lobos

  • La Prole do Bebé nr 1 (Branquinha, Pobrezinha, Moreninha)

Zygmunt Stojowski

  • Vers L’azur

Fryderyk Chopin

  • Sonata h-moll op. 58

 

22.00 Koncert Symfoniczny

Bazylika Św. Krzyża

 

Il Giardino Armonico Il Giardino Armonico

 

Giovanni  Antonini Giovanni Antonini (dyrygent) - Założyciel i kierownik muzyczny zespołu Il Giardino Armonico, w zespole gra na flautino (flet piccolo) i szałamai. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
  • IV Koncert brandenburski G-dur BWV 1049

Georg Philipp Telemann

  • Koncert d-moll na dwa chalumeau, smyczki i basso continuo TWV 52: d 1

Program 18 sierpnia 2017  

 

18.00 Duet fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Dmitri Alexeev Dmitri Alexeev (fortepian) - Pianista rosyjski, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu pianistycznego w Leeds w Wielkiej Brytanii. więcej »

 

Nikolai Demidenko Nikolai Demidenko (fortepian) - Pełna pasji gra i kunszt pianistyczny Nikolaia Demidenki sprawiły, że zapraszany jest do udziału w koncertach na estradach całego świata. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Camille Saint-Saëns

  • Wariacje na temat Beethovena na 2 fortepiany op. 35
  • Dance macabre op. 40

Ferenc Liszt

  • Les Preludes

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Rondo C-dur [op. 73]

Igor Fiodorowicz Strawiński

  • Suita z baletu „Ognisty ptak”

 

21.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

  Yundi Yundi (fortepian, dyrygent) - Yundi – laureat I nagrody XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). więcej »

 

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21
  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Program 19 sierpnia 2017  

 

12.00 Koncert edukacyjny Wszechświat Symfonii Jowiszowej

Sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

 

Collegium 1704 Collegium 1704

 

Václav Luks Václav Luks (dyrygent) - Czeski dyrygent, klawesynista i waltornista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Symfonia C-dur „Jowiszowa" KV 551

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Nicholas Angelich Nicholas Angelich (fortepian) - Zwycięzca wielu konkursów pianistycznych (m.in.: International Piano Competition Robert Casadesus w Cleveland i International Piano Competition Gina Bachauer). więcej »

 

W PROGRAMIE:

Feruccio Busoni Johann Sebastian Bach

  • Preludium chorałowe

Ludwig van Beethoven

  • Sonata cis-moll op. 27 nr 2 Księżycowa

Johannes Brahms

  • 7 Fantazji op. 116

[przerwa]

Johannes Brahms

  • Wariacje na temat Paganiniego op. 35

 

19.00 Koncert kameralny

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

Fabio Biondi Fabio Biondi (skrzypce) - Dyrygent i skrzypek. W 1990 Biondi założył Europa Galante, który błyskawicznie stał się najbardziej znanym i nagradzanym włoskim zespołem wykonującym muzykę barokową. więcej »

 

Giangiacomo Pinardi Giangiacomo Pinardi (gitara) - After studying guitar with Costantino Amiti, Giangiacomo Pinardi specialised in early plucked string instruments with Massimo Lonardi at the Music Institute in Pavia (Italy), later attending the annual classes at the Venice School of Early Music. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Niccolò Paganini

  • Cykl Sonat na skrzypce i gitarę „Centone di Sonate”: Sonata A-dur nr 6, Sonata F-dur nr 7
  • Sonata concertata A-dur

Stanisław Szczepanowski

  • Introdukcja i wariacje koncertowe na temat polskiego hymnu narodowego

[przerwa]

Niccolò Paganini

  • Sonata G-dur nr 14 z cyklu Sonat na skrzypce i gitarę „Centone di Sonate”
  • Cykl Sonat na skrzypce i gitarę „Centone di Sonate”: Sonata D-dur nr 2 Sonata D-dur nr 12
  • Sonata a-moll na skrzypce i gitarę op. 3 nr 4

 

21.30 Recital fortepianowy

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

Andreas Staier Andreas Staier (fortepian historyczny) - Jeden z czołowych klawesynistów i pianistów znanym z mistrzowskich wykonań repertuaru barokowego, klasycznego i romantycznego. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • V Suita francuska G-dur BWV 816

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Suita C-dur KV 399 (385i)
  • Menuet KV 355 z Trio Maximiliana Stadlera
  • Gigue KV 574

Fryderyk Chopin

  • Mazurki op. 17

[przerwa]

Johann Sebastian Bach

  • I Suita francuska d-moll BWV 812

Franz Schubert

  • 12 Tańców niemieckich D.790

Fryderyk Chopin

  • Mazurki op. 24

Program 20 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Alexei Lubimov Alexei Lubimov (fortepian historyczny) - Ceniony na całym świecie rosyjski pianista i klawesynista. W Konserwatorium Moskiewskim był jednym z ostatnich uczniów Henryka Neuhausa. więcej »

 

Olga  Pashchenko Olga Pashchenko (fortepian historyczny) - Olga Pashchenko is a Russian harpsichordist, fortepianist, organist and pianist who maintains a busy performing career, playing in concert halls in Moscow and other cities of Russia, Belarus, Italy, USA. więcej »

 

 

Collegium 1704 Collegium 1704

 

Václav Luks Václav Luks (dyrygent) - Czeski dyrygent, klawesynista i waltornista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Józef Elsner

  • Uwertura do opery „Andromeda”

Jan Ladislav Dussek

  • Koncert na dwa fortepiany op. 63/Symfonia koncertująca na 2 fortepiany i orkiestrę

[przerwa]

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Symfonia C-dur „Jowiszowa" KV 551

 

20.00 Opera w wersji koncertowej

Scena Wielka Opery Narodowej

Giovanni Meoni Giovanni Meoni (baryton (Makbet)) - Baryton. W dzieciństwie kształcił się w zakresie gry na fortepianie, by później poświęcić się wokalistyce doskonaląc swoje umiejętności pod kierunkiem Lea Ferriego w Rzymie. więcej »

 

Nadja Michael Nadja Michael (sopran (Lady Makbet)) - Jest dziś jednym z najbardziej interesujących i poszukiwanych sopranów dramatycznych. więcej »

 

Fabrizio Beggi Fabrizio Beggi (bas (Banko)) - Bas. Występował w takich operach, jak Andrea Chènier, Don Carlo, Simone Boccanegra, Wilhelm Tell (tournée po Kanadzie), Rigoletto (w Teatro Regio w Turynie i Teatro dell'Opera w Rzymie) czy Kopciuszek. więcej »

 

Giuseppe Valentino Buzza Giuseppe Valentino Buzza (tenor (Malkolm)) - Jest zwycięzcą i laureatem wielu konkursów, które zaowocowały m.in. zaproszeniem do udziału w inscenizacji Napoju miłosnego Donizettiego w Teatro Politeama Greco w Lecce (Włochy), gdzie śpiewał partię Nemorina. więcej »

 

Marco Ciaponi Marco Ciaponi (tenor (Makduf)) - Laureat wielu konkursów wokalnych - zdobył m.in. pierwsze nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Flaviano Labò w Piacenzy oraz na Festiwalu „Voci Verdiane" w Busetto (2015). więcej »

 

Valentina Marghinotti Valentina Marghinotti (sopran (pokojówka Lady Makbet)) - Absolwentka Konserwatorium im. Palestriny w rodzinnym mieście oraz Hochschule für Musik w Bazylei. więcej »

 

Federico Benetti Federico Benetti (bas (lekarz, służący)) - Na scenie operowej występował m.in. w Służącej panią Pergolesiego, Bastianie i Bastienne oraz jako Masetto w Don Giovannim Mozarta, w Piccolo Spazzacamino Brittena. więcej »

 

 

Europa Galante Europa Galante

 

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

 

Fabio Biondi Fabio Biondi (dyrygent) - Dyrygent i skrzypek. W 1990 Biondi założył Europa Galante, który błyskawicznie stał się najbardziej znanym i nagradzanym włoskim zespołem wykonującym muzykę barokową. więcej »

 

Violetta Bielecka Violetta Bielecka (dyrygent) - Dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Giuseppe Verdi

  • Makbet (pierwsza wersja opery z 1847 r. w wykonaniu koncertowym)

Program 21 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert kameralny

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

Andreas Staier Andreas Staier (fortepian historyczny) - Jeden z czołowych klawesynistów i pianistów znanym z mistrzowskich wykonań repertuaru barokowego, klasycznego i romantycznego. więcej »

 

Lorenzo Coppola Lorenzo Coppola (klarnet) - From 1991 to 1995 he was a student of historical clarinet of Eric Hoeprich at The Hague Royal Conservatory (The Netherlands). więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johannes Brahms

  • Sonata f-moll na klarnet i fortepian op. 120 nr 1

Arnold Schönberg

  • 6 Klavierstücke op. 19

Robert Schumann

  • 3 Fantasiestücke na klarnet i fortepian op. 73

[przerwa]

Alban Berg

  • 4 Utwory na klarnet i fortepian op. 5

Johannes Brahms

  • Sonata Es-dur na klarnet i fortepian op. 120 nr 2

 

21.00 Koncert oratoryjny

Bazylika Św. Krzyża

news Kateřina Kněžíková (sopran)

 

Luciana Mancini Luciana Mancini (alt) - Mezzosopran. Urodzona w rodzinie chilijsko-szwedzkiej artystka jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Hadze więcej »

 

Aneta  Petrasová Aneta Petrasová (alt) - Młoda czeska mezzosopranistka, uczyła się gry na flecie, a następnie śpiewu operowego w szkole muzycznej w Pradze w klasie Christine Kluge. więcej »

 

news Václav Čížek (tenor)

 

Yannis  François Yannis François (bas) - Bas-baryton. Urodzony w Gwadelupie, karierę rozpoczynał jako tancerz; jest absolwentem szkoły École-Atelier Rudra Béjart w Lozannie, należał do zespołu Béjart Ballet. Jednocześnie studiował na wydziale wokalnym konserwatorium w Lozannie pod kierunkiem Gary'ego Magby'ego. więcej »

 

Michał  Dembiński Michał Dembiński (bas) - Bas. Urodził się w 1988 r. w Tarnowie. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego. więcej »

 

Jan  Martiník Jan Martiník (bas) - Młody czeski bas Jan Martiník studiował w Konserwatorium i na Uniwersytecie w Ostrawie oraz w Accademia Rossiniana w Pesaro. więcej »

 

 

Collegium 1704 Collegium 1704

 

Václav Luks Václav Luks (dyrygent) - Czeski dyrygent, klawesynista i waltornista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Jan Dismas Zelenka

  • Requiem D-dur ZWV 46 (dla Augusta II Mocnego, króla polskiego)
  • Invitatorium: Antiphona et Psalmus „Regem cui omnia vivunt” z Officium defunctorum ZWV 47 (1733)

Johann Sebastian Bach

  • Kantata Ich habe genug BWV 82

Program 22 sierpnia 2017  

 

18.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Nelson Goerner Nelson Goerner (fortepian historyczny) - Należy do grona najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia; doskonały solista i ceniony kameralista. więcej »

 

 

Europa Galante Europa Galante

 

Fabio Biondi Fabio Biondi (dyrygent) - Dyrygent i skrzypek. W 1990 Biondi założył Europa Galante, który błyskawicznie stał się najbardziej znanym i nagradzanym włoskim zespołem wykonującym muzykę barokową. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ignacy Feliks Dobrzyński

  • Uwertura koncertowa op. 1

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

 

21.00 Nadzwyczajny recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Mikhail Pletnev Mikhail Pletnev (fortepian) - Pianista i dyrygent zaliczany do największych artystów naszych czasów. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Siergiej Rachmaninow

  • Sonata fortepianowa d-moll op. 28 nr 1
  • Preludium cis-moll
  • Elegia es-moll
  • Polichinelle fis-moll
  • Barkarola g-moll
  • Humoreska G-dur
  • 4 Preludia op. 23 (B-dur, D-dur, c-moll, g-moll)
  • Etude-tableau c-moll op. 39 nr 7

Program 23 sierpnia 2017  

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Alexander Melnikov Alexander Melnikov (fortepian historyczny) - Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych rosyjskich pianistów swojego pokolenia. więcej »

 

Andreas Staier Andreas Staier (fortepian historyczny) - Jeden z czołowych klawesynistów i pianistów znanym z mistrzowskich wykonań repertuaru barokowego, klasycznego i romantycznego. więcej »

 

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

W PROGRAMIE:

Ludwig van Beethoven

  • Uwertura "Namensfeier" op. 115 (dedykowana Antoniemu Radziwiłłowi)
  • I Koncert fortepianowy C-dur op. 15
  • IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58

 

22.00 Przed Sercem Chopina

Bazylika Św. Krzyża

Ewa Leszczyńska Ewa Leszczyńska (sopran) - Ukończyła wydział instrumentalny Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego oraz wydział wokalny w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie w klasie śpiewu Margaret Hayward. więcej »

 

Tobias Koch Tobias Koch (fortepian) - Uważany za jednego z najbardziej wszechstronnych i wyróżniających się pianistów swojej generacji, specjalizujący się w grze na instrumentach historycznych. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Mazur

Joseph Haydn

  • Introduzione – Maestoso ed Adagio z oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C

John Dowland

  • In darkness let me dwell

Joseph Haydn

  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Largo z I Sonaty „Pater, dimitte illis, quia nesciunt, quid faciunt“
  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Grave e cantabile z II Sonaty „Hodie mecum eris in paradiso“

Johann Sebastian Bach

  • Aria Stumme Seufzer, stille Klagen z kantaty „Mein Herze schwimmt im Blut“, BWV 199

Joseph Haydn

  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Grave z III Sonaty „Mulier, ecce filius tuus“
  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Largo z IV Sonaty „Deus meus, Deus meus, utquid dereliquisti me“

Fryderyk Chopin

  • Nie ma, czego trzeba, sł. B.Zaleski [op. 74 nr 13]
  • Z gór, gdzie dźwigali, sł. Z. Krasiński [op. 74 nr 9]

Joseph Haydn

  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Adagio z V Sonaty „Sitio“
  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Lento z VI Sonaty „Consummatum est“

Johann Sebastian Bach

  • Aria „Aus Liebe will mein Heiland sterben“ z Pasji wg. św. Mateusza, BWV 244

Joseph Haydn

  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Largo z VII Sonaty „In manus tuas, Domine, commendo spiritum meum"

Paweł Szymański

  • Ein Traum z cyklu „Drei Lieder nach Trakl“

Joseph Haydn

  • Oratorium „7 Ostatnich Słów Zbawiciela na Krzyżu“ Hob. XX/1C: Il terremoto – Presto e con tutta la forza

Richard Strauss

  • Morgen op. 27 nr 4

Program 24 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Alexander Melnikov Alexander Melnikov (fortepian historyczny) - Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych rosyjskich pianistów swojego pokolenia. więcej »

 

Alexey Zuev Alexey Zuev (fortepian historyczny) - Rosyjski pianista, zdobywca II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. S. Prokofiewa. więcej »

 

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

Kenneth Montgomery Kenneth Montgomery (dyrygent) - Był Głównym Dyrygentem Ulster Orchestra od roku 2007 do 2010, wcześniej zaś współpracował z zespołem jako jego Główny Dyrygent Gościnny. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Ludwig van Beethoven

  • V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

Robert Schumann

  • Koncert fortepianowy a-moll op. 54

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Sergey Kasprov Sergey Kasprov (fortepian) - Rosyjski pianista urodzony w 1979 roku w Moskwie, ukończył moskiewskie Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w klasie prof. Aleksieja Lubimowa więcej »

 

Krzysztof Jabłoński Krzysztof Jabłoński (fortepian) - Laureat III nagrody XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1985). więcej »

 

Mikhail Pletnev Mikhail Pletnev (fortepian) - Pianista i dyrygent zaliczany do największych artystów naszych czasów. więcej »

 

 

Sinfonia Varsovia Sinfonia Varsovia

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

 

Milij Aleksiejewicz Bałakiriew

  • Koncert fortepianowy fis-moll nr 1 op. 1

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

[przerwa]

Siergiej Rachmaninow

  • II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

 

22.00 Przed Sercem Chopina

Bazylika Św. Krzyża

Aleksandra Świgut Aleksandra Świgut (fortepian) - Pianistka, laureatka wielu nagród i wyróżnień Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Nokturny op. 27
  • Ballada F-dur op. 38
  • Mazurki op. 6
  • Scherzo E-dur op. 54

Program 25 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital Chopinowski

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • Suita angielska g-moll nr 3

Karol Szymanowski

  • Sonata fortepianowa nr 3 op. 36

[przerwa]

Fryderyk Chopin

  • Scherzo E-dur op. 54
  • Nokturn f-moll op. 55 nr 1
  • Mazurek As-dur op. 59 nr 2
  • Mazurek b-moll op. 24 nr 4
  • Ballada g-moll op. 23

 

20.30 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Yulianna Avdeeva Yulianna Avdeeva (fortepian) - Zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. Wielokrotnie występowała na Festiwalu „Chopin i jego Europa”. więcej »

 

 

Kremerata Baltica Kremerata Baltica

 

W PROGRAMIE:

Lepo Sumera

  • Symfonia na orkiestrę smyczkową i perkusję

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21 (oprac. na fortepian i orkiestrę smyczkową: Evgeny Sharlat)

[przerwa]

Mieczysław Wajnberg

  • Kwintet fortepianowy f-moll op. 18 (oprac. na fortepian, orkiestrę smyczkową i perkusję: Gidon Kremer, Andrei Pushkarev)

 

22.00 Przed Sercem Chopina

Bazylika Św. Krzyża

Krzysztof Książek Krzysztof Książek (fortepian) - Obecnie realizuje program studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin

  • Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
  • Scherzo h-moll op. 20
  • Mazurki op. 7
  • Ballada F-dur op. 38
  • Polonez fis-moll op. 44

Program 26 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Howard Shelley Howard Shelley (fortepian historyczny) - Angielski pianista i dyrygent, występował z czołowymi orkiestrami na całym świecie. więcej »

 

Eric  Hoeprich Eric Hoeprich (klarnet) - Klarnecista, specjalizuje się w grze na klarnetach historycznych, wykonując muzykę od baroku do późnego romantyzmu. więcej »

 

Teunis  van der Zwart Teunis van der Zwart (waltornia) - As a hornplayer he made numerous recordings and concert-tours with outstanding ensembles for early music, like the Amsterdam Baroque Orchestra, Orchestre des Champs-Elysées, windsextet Nachtmusique, Akademie für Alte Musik Berlin. więcej »

 

Albert Bruggen Albert Bruggen (wiolonczela)

 

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

Kenneth Montgomery Kenneth Montgomery (dyrygent) - Był Głównym Dyrygentem Ulster Orchestra od roku 2007 do 2010, wcześniej zaś współpracował z zespołem jako jego Główny Dyrygent Gościnny. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Koncert na róg Es-dur

Joseph Haydn

  • Koncert wiolonczelowy D-dur

Karol Kurpiński

  • Koncert klarnetowy B-dur

Józef Władysław Krogulski

  • Koncert fortepianowy E-dur

 

20.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Piotr Anderszewski Piotr Anderszewski (fortepian) - Uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia więcej »

 

 

Apollon Musagète Quartett Apollon Musagète Quartett

 

 

Andrzej Panufnik

  • II Kwartet smyczkowy "Przesłania" Messages

Leoš Janáček

  • Po zarostlém chodníčku II

Fryderyk Chopin

  • Polonez-fantazja As-dur op. 61

Wolfgang Amadeus Mozart

  • Koncert fortepianowy A-dur KV 414 (wersja kameralna)

Program 27 sierpnia 2017  

 

20.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Kristian Bezuidenhout Kristian Bezuidenhout (klawesyn) - Pianista, pedagog, występuje jako solista grając na fortepianie, klawesynie i historycznym fortepiano. więcej »

 

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian historyczny) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

 

Freiburger Barockorchester Freiburger Barockorchester

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052
  • Koncert fortepianowy D-dur BWV 1054

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Program 28 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Gabriela Montero Gabriela Montero (fortepian) - Laureatka III nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1995). więcej »

 

 

Feruccio Busoni Johann Sebastian Bach

  • Chaconne d-moll BWV 1004

Fryderyk Chopin

  • Ballada As-dur op. 47

Ferenc Liszt

  • Sonata h-moll S.178

[przerwa]

Gabriela Montero

  • Improwizacje

 

20.30 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Kristian Bezuidenhout Kristian Bezuidenhout (klawesyn) - Pianista, pedagog, występuje jako solista grając na fortepianie, klawesynie i historycznym fortepiano. więcej »

 

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian historyczny) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

 

Freiburger Barockorchester Freiburger Barockorchester

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

Gustavo Gimeno Gustavo Gimeno (dyrygent) - From the 2015/16 season, Gustavo Gimeno has taken up the post as Music Director of the Orchestre Philharmonique du Luxembourg. więcej »

 

 

Johann Sebastian Bach

  • Koncert fortepianowy g-moll BWV 1058
  • Koncert fortepianowy A-dur BWV 1055
  • Koncert fortepianowy E-dur BWV 1053

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

 

23.00 Recital fortepianowy

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

Angela Hewitt Angela Hewitt (fortepian) - Należąca do elity współczesnej pianistyki artystka występuje w najważniejszych salach na całym świecie, zarówno z solowymi recitalami, jak i ze znakomitymi orkiestrami. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach

  • Wariacje Goldbergowskie

Program 29 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Szymon Nehring Szymon Nehring (fortepian historyczny) - Wyróżniony na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015). więcej »

 

 

Orkiestra XVIII wieku Orkiestra XVIII wieku

 

Gustavo Gimeno Gustavo Gimeno (dyrygent) - From the 2015/16 season, Gustavo Gimeno has taken up the post as Music Director of the Orchestre Philharmonique du Luxembourg. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Felix Mendelssohn

  • III Symfonia a-moll „Szkocka” op. 56

Fryderyk Chopin

  • Koncert fortepianowy e-moll op. 11

 

22.00 Wielka kameralistyka

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Gabriela Montero Gabriela Montero (fortepian) - Laureatka III nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1995). więcej »

 

Szymon Nehring Szymon Nehring (fortepian) - Wyróżniony na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015). więcej »

 

Angela Hewitt Angela Hewitt (fortepian) - Należąca do elity współczesnej pianistyki artystka występuje w najważniejszych salach na całym świecie, zarówno z solowymi recitalami, jak i ze znakomitymi orkiestrami. więcej »

 

Alexey Zuev Alexey Zuev (fortepian) - Rosyjski pianista, zdobywca II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. S. Prokofiewa. więcej »

 

Robert Cohen Robert Cohen (wiolonczela) - Angielski wiolonczelista, zwycięzca licznych konkursów muzycznych, wybitny solista i kameralista. więcej »

 

Sławomir Rozlach Sławomir Rozlach (kontrabas) - Polski kontrabasista. więcej »

 

 

Apollon Musagète Quartett Apollon Musagète Quartett

 

Belcea Quartet Belcea Quartet

 

W PROGRAMIE:

Franz Schubert

  • Kwintet smyczkowy C-dur op. 163 D 956

Robert Schumann

  • Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44

Johann Sebastian Bach

  • Koncert na cztery fortepiany a-moll BWV 1065

Program 30 sierpnia 2017  

 

17.00 Recital fortepianowy

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Nelson Goerner Nelson Goerner (fortepian) - Należy do grona najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia; doskonały solista i ceniony kameralista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Franz Schubert

  • Sonata fortepianowa A-dur D. 664

Leopold Godowski

  • Metamorfozy symfoniczne na tematy z Johanna Straussa nr 1

Carlos Guastavino

  • Bailecito
  • Tierra linda

Fryderyk Chopin

  • Sonata h-moll op. 58

 

20.30 Koncert Symfoniczny

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

Garrick Ohlsson Garrick Ohlsson (fortepian) - Laureat I nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). więcej »

 

 

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

 

Grzegorz Nowak Grzegorz Nowak (dyrygent) - Jeden z głównych dyrygentów (Permanent Associate Conductor) Royal Philharmonic Orchestra w Londynie. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Gustav Mahler Johann Sebastian Bach

  • Suite aus den Orchesterwerken von Johann Sebastian Bach

Fryderyk Chopin

  • Rondo a la Krakowiak F-dur op. 14

Karol Szymanowski

  • IV Symfonia "Koncertująca" op. 60

ODWIEDŹ
STRONY: